2019 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

28.02.2019
2.138
A+
A-
2019 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

2019 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar? 2018 Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

2019 yılı bordo bereli maaşları, askeri personellerin rütbelerine göre belirlenmektedir. Terörle mücadele kapsamında görev alan kadrolu askerler, genellikle Doğu illerinde askerliklerini sürdürmektedirler. Askeri birlikler içerisinde en üst kıdem olarak nitelendirilen ve özel eğitimlerle donanım kazandırılan bordo bereliler, derecelerine göre maaş almaktadırlar.

Bordo Bereli Maaşları 2019

Özel Kuvvetler astsubay alımı ile göreve başlayan bordo bereliler, 9 aylık eğitim süreci sonrasında başarılarına göre rütbe alırlar. Askerlik sürelerine göre derecelendirilen bordo bereliler, 2019 yılında 4.500 TL ile 7.500 TL arasında değişen oranlarda maaş almaktadırlar.

Operasyonlar ve görev alınan etkinliklere göre ekstra maaş olanakları sunulur. tazminatlar, ikramiyeler ve kıdemlerine göre belirlenen bordo bereli maaşları, görev sürelerine ve aktif katılım sağlanan operasyonlara göre belirlenmektedir. Görev etkilerine ve ikramiyelere bağlı olarak 10 bin TL veya üzerinde maaşlar alınabilmektedir.

Bordo Bereli Maaşları Ne KadarBordo Bereli Maaşları 2018

2018 yılında verilen bordo bereli maaşları yine askerlerin derecelerine, görev sürelerine ve görev kapsamlarına bağlı olarak belirlenmiştir. Bir önceki yılda verilen bordo bereli maaşları; 3.800 TL ile 5.000 TL arasında değişiklik göstermekle birlikte özel görevler ve özel operasyonlara göre ekstra maaş kazanımı sağlamıştır.

Görev etkilerine, ikramiyelerine ve operasyon başarılarına göre ortalama 7.500 TL veya üzerinde maaşlar verilmiştir. Bordo berelilerin standart maaşlarının yanı sıra rütbeleri, askerlik süreleri ve operasyon başarılarına bağlı olarak yüksek kazanımlar sağlanabilir. Dolayısıyla sınırlama yapmak çok olağan değildir.

Bordo Bereli Maaşlarını Artıran Faktörler

Askerliğin her biriminde olduğu gibi rütbe, bordo berelilerin maaşlarını doğrudan etkileyen faktörler arasındadır. Rütbe arttıkça, maaş kazanımı da artar. Görev sürdürülen bölge, maaşları olumlu etkileyen unsurlar arasındadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışından operasyonlara, görevlere katılan bordo bereliler, etkinliklerine göre maaş artısı elde edebilirler.

Terörle mücadelenin en önemli faktörü olan bordo bereliler, başarılarıyla hem rütbelerini hem maaşlarını artırırlar. Ayrıca tamamlanan operasyonlara göre tazminat ödemeleri alınmaktadır. Bordo bereli tazminatları manevi, psikolojik, fiziksel unsurları barındırdığı gibi sosyal yaşam unsurlarından, görevlerin zorluklarına dek pek çok detay içermektedir. Dolayısıyla alınan tazminat ödemeleri, ikramiyeler, yüksek maaşlar, tüm sektörler- meslekler içinde en zoru olduğu için daha yüksek maaşların kazanılmasını hak ettirir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HicKimsee dedi ki:

    Valla isterse 10.000tl versinler herkesin yapacağı iş değil allah bütün askerlerimizin yardımcısı olsun…