2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

16.03.2021
101
A+
A-
2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

Şu sıralar sık sık 2021 yılı içerisinde bedelli olarak askerlik vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, ücretler konusunda merak ile aştırma yapıyor. Asıl merak edilen ise bedelli askerlikteki fiyatların ne olacağı ve geçtiğimiz yıl ile arasında ne kadar fark olacağıdır. Gelin bizlere de sıklık ile sorduğunuz bu yıl bedelli askerlik fiyatları ne kadar olur sorusuna bir cevap bulalım.

Daha önceden de belirtmiş olduğumuz gibi bu yıl askerliğini bedelli olarak yapacak vatandaşlarımız için istenilen şartlar ve ayrıca fiyatlardaki değişiklikler belli olmuştu. Yayınlanan bu tablo ise sadece Haziran ayına kadar olan süre içerisinde geçerli olacak. Yani daha sonraki aylarda bu fiyat tablosunu göremeyeceğiz.

2021 Yılı için Bedelli Askerlik Fiyat Bilgisi

Bu yıl için beklenen gerçekleşti ve bedeli askerlik için hazırlanan vatandaşın ödeyeceği ücretler belli oldu. Yukarıda da bahsettiğim gibi 2021 yılının ilk yarısı için geçerliliğini koruyacak olan bu fiyatlar Haziran ayına kadar, 39.788,64 TL olarak belirlendi.

Bedelli askerlik için verilen bu fiyatı ise, 30 Haziran tarihi son gün olacak şekilde akşam saat 18.00’a kadar vatandaşın ödemesi istenmektedir.

Bedelli Askerlikte Süreç Nasıl İşler?

Öncelikle şu bilinmelidir ki bedeli askerlik yapmak isteyen vatandaşlar bu isteklerini ve başvurularını ister askerlik şubeleri vasıtası ile isterlerse de e devlet kapısı üzerinden iletebilmektedir. Başvurunuz tamamlandıktan hemen sonra ise ödemeniz gereken miktarı görebilirsiniz. Orada bulunan ekranda ödemeyi nereye yapacağınız açıklayıcı olarak belirtilmiştir.

Ödemeyi yapmanızın ardından tekrardan ya askerlik şubesine giderek ya da e devlet kapısı üzerinden rahatlık ile celp ve sevk dönemlerinize ilişkin her şeyi görebilmeniz mümkündür.

Bedelli Askerlik için Başvuru Şartları

Normal askerlikte de olduğu gibi öncelikle kişilerin askerlik için elverişli olup olmaması önemlidir. Bu yüzden sağlık raporu almanız zorunludur ve istenir.

Daha sonrası için yaş sınırlandırılmasına ve gerekli her türlü bilgiye siteden ulaşıp öğrenebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.