2021 Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman?

25.03.2021
347
A+
A-
2021 Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Bugün yapılan açıklama ile birlikte tüm bekçi adayları ve bu mesleği yapmak isteyen kişiler 2021 yılı için bekçilik alımları hangi tarihlerde olur ve aranan şartlar nasıldır merak etmeye başladı. Bizde sizler için bu konuya detaylı bir şekilde yazımızda yer verdik. İşte haberimizin merak edilen detayları…

Bilindiği üzere kolluk kuvvetlerine yardım etmesi amacı ile mahallelerde ve çarşılarda halkın can ve mal güvenliğinden sorumlu olan bekçiler, ülkemizde önemli bir konuma sahiptir. Bu mesleği yapmak isteyen milyonlarca kişi her yıl başvurular açıldığında heyecan ile seçilmeyi beklemekte. Gelin tarihlerden önce nasıl bekçi olabileceğinizden konuşalım.

Bekçi olmak için öncelikle alım duyurusunun hemen ardından yapılacak olan yazılı sınava girmeniz gerekmektedir. Sınavı geçmenizin ardından sözlü sınav ve akabinde de sizi spor mülakatı beklemektedir.

Şimdi gelelim herkesin merak ettiği o konuya. 2021 yılı için bekçilik alımları hakkında bir tarih belirlendi mi? Aslına bakarsanız bu dönem için bekçilik alımlarına ilişkin kesin bir açıklama yok Ama şu biliniyor ki, İstanbul için 400 bekçi alımı süreci devamlılığını korumakta. Tahmini olarak Haziran ayında bitecek olan bu alımdan sonra yeni dönem bekçiler için bir alım söz konusu olabilecek.

Peki 2021 Bekçilik için Aranan Şartlar Nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu yıl için henüz bir şey yazılmadı ama biz geçtiğimiz dönem için istenilen şartların bir kaçını sizlerle paylaşacağız.

  • Tabi ki ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olmalısınız.
  • 167 cm olan boy sınırlamasından aşağıda olmamalısınız.
  • Liseden veya dengi sayılabilecek herhangi bir okuldan mezun olmalısınız.
  • En önemlisi ise, başvuruda bulunduğunuz il içerisinde son bir yıldır ikamet ediyor olmanız gerekmektedir.
  • Askerliğinizi bitirmiş olmanızda önemlidir.
  • Her kolluk kuvvetlerinde olduğu gibi bekçilikte de herhangi bir suçtan dolayı ağır ceza veya yaptırım almamış olmanız gerekmektedir.
  • Silah kullanmaya veya taşımaya engel bir durumunuzun olmaması da büyük önem teşkil etmektedir.
  • Alkol ya da uyuşturucu olabilecek herhangi bir madde kullanmıyor veya bu sebeplerden ötürü hastanede yatmamış olmanızda gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz şartlar önemli olanlardır. Daha ayrıntılı bilgi için bu konu ile ilgili olarak daha önceki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.