2021 Jandarma Astsubay Başvuruları Başladı

23.03.2021
144
A+
A-
2021 Jandarma Astsubay Başvuruları Başladı

Son günlerde genç arkadaşlarımız bizlere sık sık Jandarma astsubay başvurularının bu yıl için ne zaman başlayacağını ve adaylarda ne gibi şartlar aranacağını sormakta. Bunun sebebi ise geçmiş olduğumuz günlerde Jandarma Genel Komutanlığı’nın sözleşmeli olarak personel alacağını duyurması üzerine merak konusu haline geldi. Çok geçmeden ise Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bu yıl için hazırlanmış olunan kılavuz bilgileri yayımlandı. Yayımlanan bu kılavuzda ise adaylardan istenilen tüm şartlar açıkça beyan edildi. Gelin bu şartlara daha yakından bakalım. İşte haberimizin detayları…

Geçtiğimiz günlerde Jandarma Genel Komutanlığı tarafınca 1640 kişi olarak sözleşmeli olarak personellik görevini yerine getirebilecek adaylar alınacağını duyuruldu.

Daha önceki yazılarımızdan sayfa takipçilerimiz yakından bilir ki bu tür başvurular ya jandarmanın kendi internet adresinden yapılır ya da e devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların en geç 28 Mart günü 23.59 saatine kadar başvurularını tamamlamış olması gerekmektedir.

2021 Jandarma Astsubay Personel Alım Şartları

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olmanız gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı’nın hazırlamış ve yayımlamış olduğu kılavuzdaki bilgilerden Lisans veya Ön lisans mezunu olmak istenenler arasındadır.

Lisan mezunları için kılavuzda belirtildiği gibi KPSS P3 puan türünden 60 puan almak gerekmektedir.

Ön lisans mezunları için ise aynı şekilde KPSS P93 puan türünden 60 puan almak istenilenler arasındadır.

Aynı zamanda yaş sınırlandırılmasında ise 27 yaşını tamamlamamış olmakta istenmektedir. Yani 1 Ocak 1994’te ve sonrasında doğmuş olanlar başvuru yapabileceklerdir.

Tabi ki her askeri birlikte olduğu gibi silah taşımak için ya da kullanmak için herhangi bir engelinizin olmaması da gerekmektedir.

Alkol ya da herhangi bir uyuşturucu madde kullandığı için bir cezası olmamak ve bu durumlardan ötürü tedavi görmüş olmamak gerekmektedir.

Daha önce bir kamu kuruluşunda çalıştı ise herhangi bir neden ile ahlaka aykırı bir davranışta bulunup disiplin cezası almamak ya da kamu haklarından yoksun durumda bırakılmış durumda olmamak gerekmektedir.

Kılavuzda da belirtildiği gibi yukarıda saydığımız ve daha sayamadığımız birçok şart bulunmaktadır. Bu yüzden kılavuzu iyi okumanız ve başvurularınızı ona göre yapmanız büyük önem teşkil etmektedir.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.