2021 Polis Memuru Doğu Görevi Ataması Nasıl Yapılır?

25.04.2021
85
A+
A-
2021 Polis Memuru Doğu Görevi Ataması Nasıl Yapılır?

Polis adayı olan gençlerin ve polisliğe yeni başlamış olan memurların merak ettiği konulardan olan doğu tayini meselesi, son günlerde sıklık ile merak edilen bir konu haline geldi. Bilindiği üzere adaylar POMEM mezunu olduktan hemen sonra mazeret atamaları dışında atamaları, batı illerine yapılmaktadır. Bu batı illerine 1. bölge adı verilmektedir ve aynı zamanda bu illere atama yapmak zorunlu olarak yönetmelikte belirtilmiştir. Gelin merak ettiğiniz konuya daha yakından bakalım. İşte haberin detayları…

Polislikte Doğu Görevi Ataması Nasıl Yapılır?

Polis memuru olarak göreve başlayan adaylar öncelikle atandıkları batı illerinde göreve başlamaktadırlar. Buralarda 2 yıl görev aldıktan sonra ise gelecek olan tebliğ formu üzerinden kendilerine görev yapmak istedikleri bir doğu ilini seçerler. Yapmış oldukları tercih doğrultusunda ise gelecek olan sonucu beklemeye başlarlar.

Başka bir taraftan ise o yıl doğu görevine gitmek istemeyen adaylar ise ipka adı altında olan mazeret belirtilerek yapılan tercihin sonucunu beklerler. Bu sonuç itibari ile eğer ipka kabul edilirse doğu illerinde yapacak oldukları tercih hakları bir yıl kadar ertelenir.

Zorunlu Görevden Sonra Batı İllerine Atama

Doğu görevine gittiğiniz görevinizi yerine getirdiniz ve artık batı illerine geri dönmek istiyorsunuz. Şimdi ne yapacaksınız? Tekrar tercih yapmanız için size yine bir form gönderilecektir. Bu sayede tercihinizi yapıp tekrardan sonucunu beklemelisiniz. Sonuç dahilinde ise nerede görev yapabileceğiniz belirtilecektir.

Aksi olarak doğu illerinde zorunlu hizmetinizi yerine getirdiniz, ama tekrardan orada kalıp göreve devam etmek istiyorsanız ise çift şark yapabilme hakkınız vardır. Bunun içinde tekrardan tercih hakkınız saklıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.