27.Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı Mı?

19.02.2021
162
A+
A-
27.Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı Mı?

Adaylarında yakından takip ettiği 27.Dönem için POMEM sınavı 15 Şubat 2021 tarihinde uygulamaya başlandı. Tabi ki hal böyle olurken bir taraftan da polis olmak için bu sınava katılım sağlayan polis adaylarının 27.Dönem POMEM sınavı sonuçları ne zaman açıklanır sorusu her gün siteye düşmeye başladı. Polis adaylarını çok merak ettirmeden bizde bu yazımızda 27.Dönem için POMEM sonuçları ile ilgili olarak, Polis Akademisi Başkanlığı’nın bir duyurusu var mı gelin hep birlikte bakalım.

Şu günlerde 27.Dönem POMEM sınavına girmiş olan tüm polis adayları başarı puanlarını öğrenmek için sabırsızca beklemekte. Her gün sitelerden POMEM sınavı sonuçları arattırılmaya devam ediliyor.

27.DÖNEM POMEM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Henüz 27.Dönem için POMEM sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir bilgi Polis Akademisi Başkanlığı’ndan gelmedi. Bu konuya ilişkin herhangi bir duyum geldiğinde haberimizde güncellenmiş bir şekilde yer vermiş olacağız.

Gelin biz sizi sınav sonuçlarından sonra neler bekliyor daha yakından bakalım.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NEDİR?
Öncelikle ön sağlık kontrolü tarafından hakkında aday olabilir kararı verilen adaylar, fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanırlar. Peki bu fiziki yeterlilik sınavı nasıl yapılır? Fiziki yeterlilik sınavı, polis adaylarının fiziki kabiliyet yapısını uygulamalı olarak gözlemlemeye yarayan bir sınav türüdür. Fiziki yeterlilik sınavından yüz tam puan üzerinden ise en az altmış almak gerekmektedir.

Fiziki yeterlilik sınavını da başarı ile atlattığınızda sizleri mülakat sınavı beklemektedir.
MÜLAKAT SINAVI NASIL YAPILIR?
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi fiziki yeterlilik sınavını başarı ile geçmiş olan adaylar mülakat komisyonu tarafından mülakat sınavına tabii tutulur. Öncelikle adaydan soruların bulunduğu bir yerden kart çekmesi istenir. Kartta konuşmasını istedikleri konu yazılıdır. Bu konu hakkında düşünmesi ve etkili sunumunu yapabilmesi için adaya kısa bir süre verilmektedir. Kartta yazılı olan konu ile ilgili komisyon üyeleri sorular sorar. Burada amaç adayın o konu hakkında bilgi düzeyini ölçmek, adayın sergilediği özgüveni görmek ve adayın kendini nasıl ifade ettiğini yakından gözlemlemektir. Adaydan istenilen bu her kritere göre bir puanlama sistemi mevcuttur. Adaylar yüz tam puan üzerinden değerlendirmeye alınmaktadır ve başarılı olarak mülakat sınavını geçmek isteyen adayın en az yüz puan üzerinden yetmiş puan almış olması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.