Askerde Dövme Sorun Olur Mu

29.07.2019
A+
A-
Askerde Dövme Sorun Olur Mu

Askerde Dövme Sorun Olur Mu?

Çok eski dönemlerde askere giden kişilerin vücudunun farkında noktalarında bulunan dövmeler sorun yaratabilmekteydi. Fakat günümüzde ise bunun artık pek bir sorun yaratmadığını söylemek gerekir. Özellikle son dönemlerde birçok kişi dövme yaptırdığından dolayı askere gidildiğinde artık bu durum sorun yaratmaktadır. İnternet üzerinden de yapılan tüm araştırmaları neticesinde görülüyor ki, vücudun farkında ortalarında gerçekleştirilen dövmeler askere gidildiği zaman hiçbir problem teşkil etmemektedir.

askerde dövme sorun olurmu

 

Dövme herhangi bir sorun yaratır mı?

Dövmeler günümüzde kişinin vücudunun farklı noktalarına yapılabilmektedir. Her nerede olursa olsun artık askerlik döneminde dövmeler hiçbir problem yaratmamaktadır. Özellikle acemi birliğinde çok fazla asker olduğundan dolayı dövmeler pek fazla belli olmaz. Fakat acemilik dönemi bittiği zaman ustalık döneminde dövmeler daha az asker ile bir arada olduğundan dolayı gün yüzüne çıkmaktadır. Özellikle yaz aylarında kamuflaj giysileri üzerinde kollar sıvandığı için daha fazla kendisini göstermektedir. Fakat nasıl bir dövme olursa olsun ya da vücudun neresinde olursa hiç fark etmez günümüzde artık dövmeler herhangi bir sorun olmamaktadır.

Dövmeyi sildirmek gerekir mi?

Eski dönemlerde daha uzun söyle askerlikler yapıldığından dolayı dövmeleri daha hassas bir şekilde yaklaşılmakta ve izin verilmemekteydi. Günümüzde ise askerlik çok azaldığından dolayı artık dövmeler hiçbir sorun oluşturmamaktadır. Yani herkesin sivil hayatta kendine özgü bir yaşam tarzı olduğundan dolayı dövme yaptıranlar neredeyse vücudun büyük bir kısmını da bunu gerçekleştirmektedir. Askerlik döneminde ise bu yaşam tarzına tamamen saygı duymakta ve karışılmamaktadır. Bu yüzden eğer kalıcı bir dövmeniz var ise hiç tedirgin olmadan rahat bir şekilde askere gidebilirsiniz. Fakat eğer geçici bir dövmeniz var ise o zaman bunu sildirerek gitmeniz daha doğru olur. Özellikle bazı kişiler kalıcı dövmelerini askere gitmeden önce sildirmek isterler fakat günümüzde artık buna gerek yoktur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. İlhan dedi ki:

  Askerlikte dış görünüm önemli bu nedenle yüzde parmaklarda vs çok abartılı dövme olmadıkça sorun olmamalı.

 2. Murat Tolu dedi ki:

  Dediğiniz gibi artık bir sıkıntı teşkil etmiyor dövmeler.B en dövmeli bir insan olarak askerliğimi dövmemin konusu bile açılmadan tamamladım. Ayrıca komutanlarımda çok iyi insanlardı.

 3. r10mavikorku dedi ki:

  En yakın asker arkadaşım hala görüşürüm kendisi ile. Hiç bir sorun yaşamadı. Kolları boyu v.s dövme kaplıydı bir sorun yaşamadı. Ama komutanına göre değişiyor bu dövme işi. Makale açıklamış bayağı yerinde bir yazı olmuş.

 4. Mervetufan dedi ki:

  Olmaz kardeş sorun olmaz. Neden olsun mantıklı düşünün. Dövme bir tercih meselesi. Benim çok arkadaşım var dövmeli.

 5. Ramazan Turung dedi ki:

  Göğsümde 8 santimlik bir kanat dövmesi var askerde tuttular fakat görünmeyecek iç kısımda olduğu için bir sorun teşkil etmedi en doğrusuda bu bence

 6. Abdullah Yakar dedi ki:

  Arkadaşımın asker olmak hayaliydi fakat dövmesi vardı demekki dövme sorun olmuyormuş onun adına sevindim.