Askerlik Şubeleri Hangi Günlerde Kaça Kadar Çalışıyor?

13.03.2021
64
A+
A-
Askerlik Şubeleri Hangi Günlerde Kaça Kadar Çalışıyor?

Askerlik vatani görevini yapacak olan asker adaylarının son zamanlarda sık uğrak noktalarından biri de hiç şüphesiz askerlik şubeleri olmaktadır. Hal böyle olunca ise merak edilen konulardan biri de askerlik şubelerinin hangi saatler içerisinde açık olacağı olmaktadır. Bilindiği üzere her kurumda olduğu gibi bayramlarda ve özel günlerde askerlik şubelerinin de mesai saatleri esneklik ve değişiklik gösterebilmektedir. Peki gelelim sıkça merak edilen askerlik şubelerinin çalışma saatlerine. Ayrıntılar haberimizde…

Artık askerlik yaşına gelmiş ya da askerlik vatani görevini yerine getirmek isteyen tüm asker adaylarının uğrak noktası askerlik şubeleri olmaktadır. Askerlik şubelerinde yapılan tecil ve bedelli işlemleri asker adaylarına kolay yoldan yardımcı olunan sistemler geliştirmiştir. Peki askerlik şubesine gitmek isteyen biri kaçta gitmeli?

Askerlik Şubelerinin Açılış ve Kapanış Saatleri

Uzun yıllar önce kurulan askerlik şubeleri, ülkemizdeki milyonlarca gencin askerlik görevlerini yerine getirmeleri hazırlanmış düzenleyici kurumlardır.

Askerlik şubeleri sabah 8.30 itibari ile açılıp, akşam ise 17.00 itibari ile kapanarak haftanın beş günü çalışma göstermektedir. Her kurumda olduğu gibi öğlen arasında yemek molası ise saat 12.00’de başlayıp saatler 13.00’ı gösterdiğinde sona ermektedir.

Ayrıca merak edilen bir diğer konu ise askerlik şubelerinin hafta sonları açık olup olmamasıdır. Şöyle söylemeliyiz ki, askerlik şubeleri hafta sonu olan Cumartesi ve Pazar günü hizmet vermeyip resmi daireler gibi kapalı olmaktadır.

Bir diğer merak edilen konu ise resmi tatillerde ve bayram günlerinde askerlik şubelerinin açık olup olmamasıdır. Bu konuda ise yine aynı şekilde diğer resmi dairelerde olduğu gibi askerlik şubelerinde de resmi tatil günleri ve haftaları olmak üzere tüm bayram günlerinde bu kurum kapalı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.