Bedelli Askerlikte Yanınızda Olması Gerekenler

02.04.2021
95
A+
A-
Bedelli Askerlikte Yanınızda Olması Gerekenler

Günümüzde bedelli askerlik yapan kişi sayısı gerek işlerinden dolayı gerekse eğitim sürecinden dolayı artış göstermektedir. Hal böyle olunca ise askerliğini bedelli olarak yapacak olan kişiler, askerlik süresi boyunca yanlarına ne almaları gerektiğini ve orada neyin işlerine yarayacağını merak etmeye çoktan başladı. Bizde 21 gün boyunca askerliğini sürdürecek olan kişiler için yanlarına almaları gereken ihtiyaçlarının listesini hazırladık. İşte haberimizin detayları…

Bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri normalde kişilerin askerlik görevleri boyunca temel ihtiyaç sınıfına giren her türlü gereksinimlerini karşılamaktadır. Ama temel ihtiyaçların dışında kalan bazı ihtiyaçlar için ne yapılacağı asker adayları ve yakınları için merak konusu. Bu haberimizde sizlere askerlikte yanınızda olmasının sizlere faydasını olduğumuzu düşündüğümüz malzemeleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Askerlikte Verilen Malzemeler

Sizlere askerlik sürecinde kullanmanız için, spor ekipmanları olan ayakkabı ve eşofmanlar verilmektedir. Aynı zamanda ise kamuflaj kesin olarak temin edilmektedir. Temizlik ihtiyaçlarınızda kullanacağınız şampuan, diş macunu ve diş fırçası, banyoda kullanacağınız banyo şortu ve terlik temin edilmektedir.

Aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin verdiği malzemeler arasında tıraş bıçağınız ve köpüğünüz, çorap, atlet, baş ve banyo havlusu da bulunmaktadır.

Peki Biz Askere Giderken Yanımızda Ne Götürmeliyiz?

İlk olarak orada geçen süre boyunca tüm gün ayakta olacağınızı ve çeşitli spor faaliyetlerine aktif olarak rol oynayacağınızı unutmayınız. Bu yüzden tüm gün yapacağınız işlerde ayağınızdaki ayakkabı büyük önem taşımaktadır. Siz siz olun yanınızda rahatlık ile kullanabileceğiniz ve ayağınızı yormayan bir tabanlık götürmeyi sakın unutmayın.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sizlere çorap temin edilmektedir. Ama yinede yanınızda yedek çorap götürmenizde fayda vardır çünkü her seferinde yıkanması sıkıntı olabilmektedir.

Yanınıza almanız gereken bir diğer gerekli malzeme ise, dolap kilidi olmaktadır. Her türlü duruma karşı mutlaka yanınıza bir dolap kilidi almanızda fayda vardır.

Tabi ki sizlere söylenmiştir ama askerlik dönemi boyunca yanınızda akıllı telefon olması yasaktır. Bu yüzden kendinize tuşlu bir telefon bulundurmalısınız.

Bu malzemeleri unutanlar ya da almayanlar için ise, askerlik yapacağınız kışlalarda askeri malzemelerin bulunduğu yerlerden bu ihtiyaçlarınızı temin etmeniz mümkündür.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.