Bekçilik Yazılı Sınav Taban Puanı Kaç

14.08.2019
161
A+
A-
Bekçilik Yazılı Sınav Taban Puanı Kaç

Bekçilik Yazılı Sınav Taban Puanı Kaç?

Anadolu coğrafyasında 20.yüzyılda alışılan ancak belirli bir süre sonra kaldırılmasıyla birlikte insanların aradıkları bir meslek grubu olan bekçilik, uzun bir aradan sonra tekrar geri döndü. Türkiye genelinde aktif şekilde yeniden bekçi alımlarına başlandı. Özellikle de geceleri toplumun daha rahat bir şekilde uyuyabilmesini sağlayan bekçilerin boşluğunda artan adli olaylar, bekçilerin geri gelmesi ile birlikte önemli oranda düşüş yaşamaya başladı. Toplumsal ihtiyacın devletin kademede hasıl olduğu yönünde bir algı oluşması üzerine kaldırılan bekçilik, yeniden geri getirildi. Bu şekilde geri getirilmiş olması aradan geçen uzun zamanının ardından ciddi bir personel ihtiyacını meydana getiriyor. Her geçen gün bekçilik kapsamı tekrar genişletilirken, bekçi olmak isteyen on binlerce insanda yoğun şekilde talep gösteriyor. Ancak herkes bekçi olamıyor. Bunun için sınavın ve mülakatın geçilmesi gerekiyor. 2019 yılında yapılan bekçilik sınavı zor olunca da herkes bekçilik yazılı sınav taban puanı kaç şeklinde bir arayış içerisine girdi.

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Taban Puanı

13 temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı için adayların başvuruları alınmaya devam ediyor. Yeni kapsam alanlarının dahil edilmeye devam edilmesi ile birlikte personel daire başkanlığı tarafından yeni bekçilik ilanı açılımları gerçekleştiriliyor. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adayların mutlaka bekçilik yazılı sınavı taban puanını geçmiş olmaları gerekiyor. 2019 yılında sınava giren ve bekçilik yazılı sınav tabanı puanı kaç merak edenler için yapılan açıklama 50 puan şeklindedir. Yani tüm bekçi adaylarının mutlaka 50 ve üzeri puan almaları gerekiyor girdikleri bu yazılı sınavdan.

Ancak çoğu bekçi adayının sürekli olarak 2019 bekçilik yazılı sınav taban puanı kaç şeklinde araştırma yapmasının temel nedeni bu puanın düşürülmesi yönündeki beklentisidir. Çünkü sınava giren herkes sınavın fazlasıyla zorlu olduğunu ve sınava katılım gerçekleştiren adayların büyük bir çoğunluğunun da 50 baraj puanını geçemediği düşüncesinin oluşmasına neden oluyor. Bu nedenle de dönem dönem bekçilik baraj puanının düşüp, düşmediğine ilişkin olarak araştırma yapıyor.

2019 Bekçilik Yazılı Sınav Taban Puanı Düşecek Mi?

2019 yılında gerçekleştirilen bekçilik yazılı sınavının çok zorlu olmasından dolayı merak edilen bekçilik yazılı sınav taban puanı kaç sorusunun yanıtı 50 olarak kaldı. Çünkü 7 ağustos 2019 tarihinde yapılan sınav sonuçları açıklamasında en başında ilan edilen 50 baraj puanına aynen devam edildi. Dolayısıyla bekçilik adayı olan herkesin bekçi olabilmeleri için mutlaka 50 baraj puanı üzerinde bir puan alması gerekiyor. Bu baraj puanını geçen adaylarda doğrudan bekçi olamıyor. Çünkü yazılı sınavın ardından adayların mutlaka girecekleri mülakattan da başarıyla geçmeleri gerekiyor. Alınacak her bir puan diğer bekçi adaylarının ise önünde olunmasını sağlayacağı ise unutulmamalıdır. Bekçi alımının gelecek yılda da devam edeceği bilindiğinden şimdiden gelecek yıla hazırlanmakta bekçi olmayı düşünenlere önemli bir avantaj sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.