Kayıp F-35B savaş uçağı sonunda bulundu!

19.09.2023
A+
A-
Kayıp F-35B savaş uçağı sonunda bulundu!

Dün kaybolan F-35B savaş jeti sonunda bulundu! İyi haber, uçağın pilotunun paraşütle atlayarak sağ kurtulduğu oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Carolina eyaleti üzerinde devriye gezerken kaybolan F-35B savaş jeti için yetkililer, halktan da yardım talep etti. Devletin imkanlarının yanı sıra halkın desteğiyle arama çalışmaları yürütüldü.

Ne yazık ki, olayın ayrıntıları henüz tam olarak paylaşılmadı, ancak yetkililer “aksilik” nedeniyle meydana geldiğini ifade etti.

Son bilgilere göre, arama çalışmalarının odak noktası Charleston şehrinin kuzeyinde bulunan Moultrie ve Marion gölleri civarıydı. Ancak uçak, Charleston kentine yaklaşık 110 km kuzeyde, arama bölgesinin sınırlarına yakın bir yerde bulundu.

F-35 savaş uçağının kayboluşu, Kongre Üyesi Nancy Mace gibi bazı kişilerin tepkisine neden oldu. Mace, “Nasıl bir F-35’i kaybedebiliriz? Uçakta neden bir takip cihazı yok ve nasıl olur da halktan bir jeti bulmalarını ve teslim etmelerini talep ederiz?” diyerek tepkisini dile getirdi.

F-35 savaş uçağının kaybolması, dünya gündeminde büyük bir tartışma konusu haline geldi.

EKLENTİ CÜMLE: Arama çalışmalarının başarısı, ABD yetkililerin etkili koordinasyonu ve halkın verdiği destek sayesinde gerçekleşti. Bu olay, F-35 savaş jetlerinin güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini gündeme getirmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.