OSSA İrlanda’da ICDDA’i Tanıttı ve “Etkinliğe Katılın” Çağrısı Yaptı

19.11.2023
A+
A-
OSSA İrlanda’da ICDDA’i Tanıttı ve “Etkinliğe Katılın” Çağrısı Yaptı

OSSA, İrlanda’da EACP Genel Kurul toplantısında sunum yaptı ve “Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İş Birliği Günleri (ICDDA)” etkinliğine katılım çağrısında bulundu. OSSA’nın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yarsan ve Küme Koordinatörü Dr. Semih Yiğit, 18 ülkeden 45 havacılık kümesinin katıldığı toplantıda Türkiye’yi temsil etti.

OSSA’nın İrlanda’da gerçekleşen sunumunda, dron taksilerin gelecekteki rolü ve havaalanı kuralları gibi konular da ele alındı. Ayrıca, Yeşil Gelecek için bu dron taksilerin kullanımının çevresel etkiye katkı sağlayacağı vurgulandı.

Dr. Semih Yiğit, OSSA üyelerinin yeteneklerini paylaşırken, “Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İş Birliği Günleri (ICDDA)” tanıtımı ve katılım çağrısını yaptı. ICDDA etkinliğinin savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana sanayi ve KOBİ firmaları için yeni pazarlar bulma, iş fırsatları yakalama ve iş ortaklıkları kurma konusunda yardım etmeyi hedeflediğini belirtti.

OSSA Koordinatörü Dr. Semih Yiğit, ICDDA ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ICDDA, kendine has ihtiyaçları ve fırsatları olan hedef ülke ve bölgelerin ortaya çıkarılması ve savunma ve havacılık sektörlerinde potansiyel iş birliği imkânlarının somut adımlara dönüştürülmesi amacıyla ikili iş görüşmeleri, konferanslar, seminerler ve endüstriyel ziyaretleri kapsamaktadır. ICDDA, üretici ve hizmet sağlayıcı firmalar ile satın alma ve tedarik zinciri yetkilileri arasında daha önceden planlanmış ikili iş görüşmeleri sayesinde tedarik zinciri odaklı iş birliği ve iş fırsatları yakalamak açısından verimli bir platformdur.”

EACP’nin 2024 Genel Kurul toplantısının Fransa’nın Marsilya şehrinde yapılacağını da belirtelim. Bu tür uluslararası etkinliklerin savunma ve havacılık sektörü için önemini vurgulayarak yazımızı bitirelim.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.