Polis Alımlarında Göz Muayenesi Nasıl Yapılır?

08.04.2021
98
A+
A-
Polis Alımlarında Göz Muayenesi Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere her meslek grubunda olduğu gibi polislik mesleğinde de adaylarda aranan belli başlı nitelikler bulunmaktadır. Bunların en başında da tabi ki sağlık kontrolleri gelmektedir. Son günlerde polis olmak isteyen ama gözlerinde bir rahatsızlık bulunan adaylar sıklık ile, polislik mesleğinde aranan sağlık niteliklerine bakmaya başladı. Bizde sizler için polis adaylarını göz muayenelerinde neler bekliyor hepsini yazdık. İşte haberimizin detayları…

Polis olmak isteyen adaylar yazılı sınavın ardından bilindiği üzere sağlık kontrolüne tabii tutulur. Bu kontrol sayesinde baştan aşağıya vücudunuzun her yeri taramadan geçirilir. Tabi ki göz muayenenizde bu esnada yapılmaktadır. Gözünüzdeki herhangi bir sorun, renk körlüğü ya da yakın uzak göz sıkıntısı ortaya çıkar.

Polis Meslek Yüksek Okulu için yapılan mülakat değerlendirmelerinde göz muayenesi yapılmaktadır. Bu değerlendirme tamamen renk körlüğü var ise onu ortaya çıkarmaya yöneliktir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise diğer aşamaya geçmeniz olası değildir. Bir diğer taraftan göz testini geçen adaylar diğer sınavlardan sonra da tekrar detaylı göz muayenesine tabii tutulur. Bu muayene esnasında ise gözünüzde küçük büyük her rahatsızlık ortaya çıkar. Bu aşamaya kadar gelen adaylar için göz numarası 2 sınırını geçmemelidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.