Sormak istediğiniz soruları Soru Sor kısmından sorabilirsiniz.
Askeri Alımlar kategorisinde (260 puan) tarafından
Lisans mezunları nasıl subay olabilir    jandarma subayı olmak tsk subayı olmakla arasındaki farklar nelerdir  başvuru şartları nelerdir.  Herhangi bir bölümden mezun olan lisans mezunu hangi şartları taşımalıdır.

2 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Subay olma şartları nelerdir?

Subay olarak görev yapılan Kuvvet Komutanlıkları (Kara, Deniz, Hava), Sahil güvenlik, Jandarma Genel komutanlığının teklifi üzerine lise ve dengi okullarından, yüksek okul, fakülte ve meslek yüksek okullarından mezun olmak şartını taşımak gereklidir.
Lise mezunu olmayan ortaöğretim mezunu kimselere subaylık yolu kapalıdır.
Subay olmaya uygun gerekli sağlık şartlarını taşımak  da subay olmak için gerekli ön koşullar arasındadır.
Bu sağlık şartları ise TSK Sağlık Yönetmeliğinde belirlenen maddeleri taşıyor olmak şartı aranmaktadır.
Subay olmak isteyenlerin daha önceden bir askeri okuldan kendi istekleriyle ayrılanlar hariç TSK ve askeri okullardan çıkarılmamış olması şartı da vardır.
(260 puan) tarafından
Bu yıl için gerekli olan kurallar nelerdir?   Kpss ALES YDS gibi şartlar hangi branşlarda gereklidir. Yada her lisans mezunu olan kişi talep olması halinde YDS ALES sınavına giremeksizin sadece KPSS puanlarıyla başvurda bulunabilir mi.
0 oy
tarafından
Moreover, her friend who is a breast cancer survivor has recommended the Breast Cancer Index test <a href=****://bestcialis20mg.com/>where to buy cialis online</a> Eligibility criteria were designed so that women had a relative risk of at least ten times higher than the general population if they were 35 39 years of age, four times higher if they were 40 44 years of age and two times higher if they were 45 70 years of age
Uygulama

374 soru

322 cevap

137 yorum

1.6k kullanıcı

Kategoriler

Askeriye.com, sitemiz polis, bekçi ve asker alımları ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. Askeriye.com, özel olup EGM,Milli Savunma Bakanlığı ve Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Yayınlanan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...