TSK Hukuk Sınıfı Subay Temini için Yazılı Sınav Duyurusu

05.03.2021
91
A+
A-
TSK Hukuk Sınıfı Subay Temini için Yazılı Sınav Duyurusu

TSK Hukuk sınıfı Muvazzaf Subay Temini için yazılı sınav duyurusu yayımlandı. Yayımlanmış olunan duyuruda ise sınava girecek olan adayların tüm bilgileri, Sınav zamanları ve yerleri aynı zamanda sınavda uyulması beklenilen kurallar ile ilgili her şey yer almaktadır. Bu hususta tüm merak edilen soruları sizler için yazımızda yer verdik. İşte haberin detayları sizlerle…

HUKUK SINAVI İÇİN YER VE SAAT BİLGİSİ

Öncelikle adaylar için şu bilinmelidir ki uygulanacak olan yazılı sınavınız, 6 Mart 2021 tarihinde saatler 10.00’ı gösterdiğinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Milli Savunma Bakanlığı adına yapılacaktır.

Daha önce yayımlanmış olunan duyuruda da çokça kez bahsedildiği üzere adaylardan sınav gününde belirtilen saatten en geç bir saat önce sınav yerinde hazır bulunmaları istenmiştir. Sınav saatinden sonra sınav binasına giriş yapan adayların ise sınava alınmayacağı kesin bir dil ile söylenmiştir.

Adaylara mutlaka bir gün önceden sınav yerlerini görmeleri ve adres bilgilerini teyit etmeleri önerilmiştir.

Bizce de sınav anının doğurabileceği heyecan sebebi ile adres karışıklığı yaşanabileceğinden bir gün önceden mutlaka sınav binasına gidilmeli ve adres bilgisi teyit edilmelidir.

COVİD-19 HASTALARI SINAVA GİREBİLECEK

Ülkemizde bir yılı aşkın süredir savaş halinde olduğumuz covid-19 süreci herkes için maddi manevi çok ağır geçmekte. Yapılacak olan bu sınavda covid-19 salgınına yakalanmış hastalarda unutulmadı. Testi pozitif çıkan hastalar ve ayrıca temaslı adaylar için, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde ayrı bir sınav salonu açılarak sınava girmeleri sağlanacaktır. Covid-19 hastası olan kişilerin tek yapması gereken ise belirtilen yere mail atarak içinde bulundukları durumu açıklamaları istenmiştir.

SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

TSK Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından resmi internet sitesinde, sınavda uygulanacak olan kurallara ilişkin bir bildiri yayımlandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.