“ABD, PKK/YPG Terör Örgütüne Destek Vererek DEAŞ ile Mücadeleyi Bahane Ediyor”

27.08.2023
A+
A-
“ABD, PKK/YPG Terör Örgütüne Destek Vererek DEAŞ ile Mücadeleyi Bahane Ediyor”

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Amerika Birleşik Devletleri ordusu unsurlarının Suriye Kamışlı’da terör örgütü PKK/YPG ile gerçekleştirdiği tatbikata ilişkin soruları cevaplandırdı.

Kaynaklar, 15-17 Ağustos tarihleri arasında ABD ve PKK/YPG terör örgütünün Haseke/Kamışlı’da ortak silahlı tatbikat gerçekleştirdiğini belirtti. Bu durum, ABD’nin DEAŞ ile mücadele bahanesiyle PKK/YPG terör örgütüne olan desteğinin devam ettiğini göstermektedir. Terör örgütleri arasında iş birliği yaparak terörle mücadele edilemez. Aslında, terörle mücadele teröristlerle birlikte yapılamaz. Dolayısıyla, dost ve müttefik ülkelerden beklentimiz, PKK/YPG terör örgütüne yapılan yardım ve desteğin durdurulması ve terörle mücadelemize samimi destek vermeleridir.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Ek olarak, bu tür ortak tatbikatların gerçekleştirilmesi, terör örgütlerinin meşrulaştırılması ve güçlenmesine yol açabilir. Bu sebeple, uluslararası toplumun terör örgütlerine olan desteği sonlandırması ve gerçekten terörle mücadele etmeye odaklanması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.