ASELSAN’da Yönetim Kurulu Başkanlığı değişikliği gerçekleşti

23.09.2023
A+
A-
ASELSAN’da Yönetim Kurulu Başkanlığı değişikliği gerçekleşti

ASELSAN şirketinde üst düzey yönetim değişiklikleri yaşandı. Yönetim Kurulu toplantısının ardından, Ercüment Arvas ASELSAN’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olarak atanmıştır. Görgün’ün ayrılmasından sonra, Ahmet Akyol ASELSAN’ın Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Şirketin bugünkü Yönetim Kurulu toplantısının ardından, Yönetim Kurulu Başkanı da belirlendi. Ercüment Arvas Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanırken, Alpaslan KAVAKLIOĞLU ve Murahhas Aza olarak Yavuz ÇELİK ile Mustafa Murat ŞEKER Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine seçildi.

Ercüment Arvas Kimdir?

Prof. Dr. Ercüment Arvas, 1953 yılında Van’da doğmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış, doktorasını ise 1983 yılında New York, ABD’de Syracuse Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Arvas, akademik kariyerine Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde 1983-1984 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 1984-1987 yılları arasında Rochester Institute of Technology’te, 1987-1988 yılları arasında ise Syracuse Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yaparak başlamıştır.

1988-1994 yılları arasında Syracuse Üniversitesi’nde doçent olarak, 1994-2014 yılları arasında ise aynı üniversitede profesör olarak akademik kariyerini sürdürmüştür. Ayrıca 1992-1994 yılları arasında MOREN Ent.’te Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Ercüment Arvas’ın danışmanlık verdiği kurumlar arasında Force Office of Scientific Research, Digital Equipment Co., Philips Broadband, RIT Research Corp., Syracuse Research Corp., ANAREN Microwaves Inc., General Electric Co. ve TÜBİTAK yer almaktadır.

2014 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde profesör olarak çalışmalarına devam etmektedir. Prof. Dr. Ercüment Arvas’ın ulusal ve uluslararası kongrelerde, konferanslarda ve sempozyumlarda sunulmuş ve yayınlanmış çok sayıda makale, bildiri, kitap ve kitap bölümü bulunmaktadır.


ASELSAN’da Yönetim Kurulu Başkanı değişikliği

ASELSAN şirketinde üst düzey yönetim değişiklikleri yaşanmıştır. ASELSAN Yönetim Kurulu toplantısının ardından, Ercüment Arvas ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olarak atanmıştır. Görgün’ün ayrılmasının ardından Ahmet Akyol ASELSAN Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Şirketin bugünkü Yönetim Kurulu toplantısının ardından Yönetim Kurulu Başkanı da belli olmuştur. Ercüment Arvas Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanırken, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ise Alpaslan KAVAKLIOĞLU ve Murahhas Aza olarak Yavuz ÇELİK ile Mustafa Murat ŞEKER seçilmiştir.

Ercümend Arvas Kimdir?

Ercümend Arvas

Prof. Dr. Ercümend Arvas, 1953 yılında Van’da doğmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış, doktora eğitimini ise 1983 yılında New York, ABD’de Syracuse Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Ercümend Arvas, Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde 1983-1984 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 1984-1987 yılları arasında Rochester Institute of Technology’te ve 1987-1988 yılları arasında ise Syracuse Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yapmıştır.

1988-1994 yılları arasında Syracuse Üniversitesi’nde doçent olarak ve 1994-2014 yılları arasında aynı üniversitede profesör olarak akademik kariyerini sürdürmüştür. Ayrıca 1992-1994 yılları arasında MOREN Ent. firmasında Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Arvas, Force Office of Scientific Research, Digital Equipment Co., Philips Broadband, RIT Research Corp., Syracuse Research Corp., ANAREN Microwaves Inc., General Electric Co. ve TÜBİTAK gibi kurumlara danışmanlık hizmeti vermiştir.

2014 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde profesör olarak çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Ercümend Arvas’ın, ulusal ve uluslararası kongrelerde, konferanslarda ve sempozyumlarda sunulan ve yayınlanmış çok sayıda makalesi, bildirisi, kitabı ve kitap bölümü bulunmaktadır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.