Bekçilik Başvuru Ücreti Ne Kadar?

07.04.2019
A+
A-
Bekçilik Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Bekçilik Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Bekçiler; Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından atanırlar. Mahalledeki önemli olayların koordinasyonu, geri bildirimi ve aynı zamanda mahallenin korunmasının kısmı bir bölümü bekçilere aittir. Bekçilerin bir polis kadar yetkisi yoktur ancak bir polis kadar önemlidir. Herhangi bir olayın daha hızlı bir şekilde tespit edilmesi, müdahale edilerek sorunun ortadan kalkması işini iyi bir şekilde yapan bekçiler ile mümkündür. Mahallelerdeki huzurun en önemli nedenlerinden birisi de bekçilerdir. Bekçi alımlarının artırılması polislere düşen iş yükünü hafiflettiği ve polislerin gerekli yerlere müdahale hızını arttırdığı için son dönemde bekçilerin etkisini ortaya koymuştur. Bu durum bekçi maaşlarına da etki etmiştir. Alımların artması ile bekçi olmak isteyen kişiler artmıştır; bekçilik başvuru ücreti ne kadar sorusu bu kişiler tarafından akla gelen ilk sorulardan birisidir.

Bekçilik başvuru ücreti ne kadar sorusunun cevabı her sene değişim göstermektedir. 2019 için 8000 kadar bekçi alımı yapılacağı açıklandı 1 Nisan 2019 tarihine kadar yapılacak olan başvurular ücret ve şartlar da belirtilmiş durumda. Her sene farklılık gösteren rakamlar bu sene itibari ile 130 TL olarak güncellenmiş durumda. Başvuruların mutlaka 1 Nisan tarihinde gerçekleştirilmesi gerek aksi halde başvuru şartlarını sağlasanız dahi bekçi olmanız mümkün değil.

Bekçilik başvuru ücreti ne kadar sorusunun ardından bir diğer merak edilen konu ise sınav ücretlerinin nereden yatırılacağı. Sınav ücretleri konusu ile açıklamalar Polis Akademisi tarafından internet sitelerine yapıldı. Ücretler; Halk Bank bankamatikleri ya da şubeleri aracılığı ile yatırılacak. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına dekontların mutlaka sizde bulunması önemli.

Ön başvurular paraların yatırılmasının ardından gerçekleştirilebilecek. E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek olan başvurular için ilk etapta önemli olan ön başvuruyu başarıyla tamamlamak.

Bekçilik görevi ile ilgili gerekli bilgileri öğrenmeniz son derece önemli. Devlete memuru olarak çalışacak olmanıza rağmen görevlerinizi; güneş batışı ile güneşin doğuşu arasında yani gece icra etmeniz gerekebilir. Bu gibi hallerde yaşam tarzınızın nasıl olmasını istediğinize karar vermeniz son derece önemlidir. Bekçilik sizin için uygun bir meslekse başvuruları bu yöntem ile yapmanız mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.