Güler, Org. Hasanov ve Org. Gürak TEKNOFEST Ankara’yı Ziyaret Etti

02.09.2023
A+
A-
Güler, Org. Hasanov ve Org. Gürak TEKNOFEST Ankara’yı Ziyaret Etti

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Hasanov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TEKNOFEST ziyaretine eşlik etti. Bu önemli etkinliğe katılan Güler ve Hasanov, Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon alanındaki başarılarını yerinde görmek ve desteklerini sunmak amacıyla buradaydılar.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile birlikte Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcısı Celal Sami Tüfekci ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İrfan Özsert de festivalin düzenlendiği alana gitti. Bu güçlü isimler, TEKNOFEST’in önemini vurgulayarak, Türk savunma sanayiinin gelişimine verdikleri destekleri gösterdi.

Yaşar Güler ve Orgeneral Hasanov ile beraberindekiler, festival alanında yer alan stantları gezerek, Türk savunma sanayiindeki son teknolojileri yakından incelediler. Ziyaretçilerle sohbet eden ve vatandaşlarla samimi bir şekilde iletişim kuran Güler, Hasanov ve diğer katılımcılar, TEKNOFEST’in amacına uygun olarak, teknolojik yeniliklerin toplumla buluştuğu bir platform olduğunu gösterdi.

Bunun yanı sıra, Güler, Hasanov ve diğer yetkililer; genç yeteneklere ilham vermek, teknolojiye olan ilgiyi artırmak ve geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla düzenlenen etkinliklerin bir parçası olarak, öğrencilerle de bir araya geldi. Gençlerin sorularını cevaplayarak, onlara motivasyon ve destek veren Güler ve diğer katılımcılar, gelecek nesillerin teknoloji alanında yetkin bireyler olmalarına katkı sağladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.