Peşmerge, EJDER YALÇIN’dan Esinlenen Bir Araç Üretti

04.09.2023
A+
A-
Peşmerge, EJDER YALÇIN’dan Esinlenen Bir Araç Üretti

Irak’ın Duhok şehrinde faaliyet gösteren AAC Inkas adlı şirket, EJDER YALÇIN’dan esinlenerek bir zırhlı araç üretti. Üretilen araç, sosyal medyada büyük bir tartışma konusu haline geldi.

AAC Inkas, Kanadalı zırhlı kara platformları üreticisi Inkas Canada şirketinin ismini taklit eden bir şirket olup, faaliyetlerini Irak’ın Duhok şehrinde sürdürmektedir. Bu şirket, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) silahlı gücü olan Peşmerge ile yakın bir iş birliği içindedir.

İşte bu Iraklı şirketin geliştirdiği son ürün, sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı. Nurol Holding tarafından Türkiye’de savunma sanayiinde faaliyet gösteren Nurol Holding tarafından geliştirilen EJDER YALÇIN Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı (TTZA)’nı taklit eden AAC Inkas, bu aracın bir kopyasını üretti.

AAC Inkas şirketi tarafından üretilen araç, Peşmerge ile ilişkili olduğu iddia edilmektedir. Araç, açık bir kuleye sahip ve şirketin kendi logosunu taşımaktadır. Ancak, araçta bulunan sis havanlarının plastik borudan mı yapıldığı yoksa gerçek mi olduğu konusunda belirsizlikler bulunmaktadır.

Konuya ilişkin görseller aşağıda yer almaktadır:

Nurol EJDER YALÇIN

Nurol EJDER YALÇIN TTZA

Muharebe sahasında kendini kanıtlamış EJDER YALÇIN’ın çeşitli konfigürasyonları vardır. Bunlar arasında Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı, Ambulans, Radar Aracı, Jammer (Sinyal Kesici) Aracı, KBRN Aracı, AntiTank Güdümlü Füze Aracı, Keşif Gözlem Aracı ve Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı bulunmaktadır.

EJDER YALÇIN bugüne kadar binlerce adet üretildi ve birçok ülke tarafından tercih edildi.

Türkiye’de ise EJDER YALÇIN, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kullanılmaktadır.


Eklemek istediğim cümle: EJDER YALÇIN, yüksek performansı ve çok yönlü kullanım seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.