YAŞ ÖNCESİ İYİ ŞEYLER DUYDUĞUMUZU SÖYLEYEMEYİZ!

31.07.2019
A+
A-
YAŞ ÖNCESİ İYİ ŞEYLER DUYDUĞUMUZU SÖYLEYEMEYİZ!

YAŞ öncesi medyada hareketlenme: “İyi şeyler duyduğumuzu söyleyemeyiz”

Hüseyin Likoğlu, önümüzdeki ay yapılacak olan YAŞ’a ilişkin uyarılarda bulundu

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hüseyin Likoğlu, önümüzdeki ay yapılacak olan Yüksek Askeri Şura’ya (YAŞ) ilişkin uyarılarda bulundu. YAŞ öncesi FETÖ’nün kripto imamlarının yeni komplolar kurmaya hazırlandığını ifade eden Likoğlu, “FETÖ’cülerin Hüseyin Kurtoğlu’na kurduğu tezgâhlara benzer tezgâhlar kurulduğunu duyuyoruz” diye yazdı.

Hüseyin Likoğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Yine kritik bir YAŞ (Yüksek Askeri Şura) öncesi dönemindeyiz. Farklı beklentiler içinde olanların bugünlerde neler yaptığını bilmiyoruz. Ancak iyi şeyler duyduğumuzu da söyleyemeyiz. Ne yazık ki FETÖ’cülerin Hüseyin Kurtoğlu’na kurduğu tezgâhlara benzer tezgâhlar kurulduğunu duyuyoruz. Tam terfi beklentisi öncesinde kripto imamlar eliyle yeni yeni komplolar geliyor kulağımıza. 15 Temmuz sonrası YAŞ’ı dâhil darbe ve ihanet girişiminden sonra yapılan üç YAŞ’ta da ne yazık ki eski alışkanlıklar nedeniyle birtakım yanlış işlemler yapıldı. Umarız darbe girişimi sonrası dördüncü YAŞ dört dörtlük olur…” (KAYNAK : YENİŞAFAK)

***

TSK’da YAŞ hassasiyeti

YAŞ öncesi savcılarla görüşmeler gerçekleştiriliyor. Ankesöre takılan ve itirafçıların teşhis ettiği şüphelilerin durumları değerlendiriliyor

TSK’daki terfi ve tayinlerin belirleneceği kritik Yüksek Askeri Şüra’ya (YAŞ) sayılı günler kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 1 Ağustos Perşembe günü yapılacak olan YAŞ toplantısının, bir günde tamamlanması bekleniyor. Bu yılki YAŞ’ta komuta kademesinde değişiklik beklenmezken ordu komutanlıklarında ise yenileme olacağı değerlendiriliyor. Kara’da yedi korgeneral, Deniz’de bir koramiral, dördüncü yıldızı takacak. 15 Temmuz’dan sonraki ilk Şura’da general ve amiralliğe terfi edip üç seneyi geride bırakan 87 tuğgeneral ve tuğamiral de terfi bekliyor.

Listeler üzerinde titizlikle çalışmalar gerçekleştirilirken, askeri personelin özellikle FETÖ bağlantılarına ilişkin incelemeler yoğunlaşmış durumda. FETÖ’nün ankesör ile örgütün kripto yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar tam gaz devam ediyor. Toplantı öncesinde FETÖ’nün kripto yapılanmasına yönelik soruşturmaları yürüten savcılarla görüşmeler gerçekleştiriliyor. Ankesör soruşturmalarına yönelik yapılacak operasyonlar henüz tamamlanmadı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınarak itirafçı olarak hücresini deşifre eden örgüt elemanlarının teşhis ettiği bazı kişiler hakkında işlem yapılmadı. Yapılan görüşmelerde ankesör soruşturmasına takılan ve şüpheli konumunda olan kişilerin durumları değerlendiriliyor.

Ebru Karatosun /TÜRRKİYE GAZETESİ

Kaynak: YENİŞAFAK

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.