15 İlde Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bugün Başlıyor

15.05.2020
A+
A-
15 İlde Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bugün Başlıyor

15 ilde dört gün süre ile uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi İçişleri Bakanlığı bazı hatırlatmalarda bulundu.

Bu gece saatler 24:00 olduğunda dört gün süre ile Balıkesir, Ankara, Eskişehir, Konya, Manisa, Samsun, Sakarya, İstanbul, Gaziantep, Kocaeli, İzmir, Bursa, Van, Kayseri ve Zonguldak için sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde İçişleri Bakanlığı bir hatırlatmada bulundu.

İçişleri Bakanlığı 15 ilde olacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının bu gece saatler 00.00’ı gösterdiğinde başlayacağını ve 19 Mayıs Salı günü saatler 00.00’ı gösterdiğinde sona ereceğini duyurdu.

MARKETLER 23.00’A KADAR AÇIK OLACAK

Bakanlık tarafından yapılmış olunan açıklamaya göre ise, sokağa çıkma kısıtlaması başlamadan öncesinde bütün bakkal, kasap ve manavların saatler 23.00’ı gösterene kadar açık kalacağı duyuruldu.

Tarihler 16 Mayıs Cumartesiyi ve 17 Mayıs Pazarı gösterdiğinde ise manav, bakkal ve kasaplar hatta online satış yapmakta olan işletmelerde kapalı konumda olacak.

Kısıtlamaların devam ettiği 18 Mayıs Pazartesi günü ise, market, bakkal, kasap ve manavlar saat10.00 ile 16.00 arası açık kalabilecek.

Bahsi geçen bu günlerde ise sokağa çıma yasağı olmayan tüm vatandaşlar evlerine en yakın işletmelerden tüm ihtiyaçlarını sosyal mesafe kurallarına uymak şartı ile karşılayabilecekler.

EKMEK ÜRETİMİ AÇIK OLACAK

Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı günden bitiş tarihine kadar ekmek üretiminin yapıldığı tüm fırın ve unlu mamul ruhsatına sahip olan iş yerleri, aynı zamanda bahsi geçen iş yerlerinin sadece ekmek satan tüm bayileri ve tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı iş yerleri açık olarak kalacak.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.