Alanya’da Savunma ve Uzay Konulu Söyleşiler İle İlkokul Öğrencileri Bilgilendirildi

07.09.2023
A+
A-
Alanya’da Savunma ve Uzay Konulu Söyleşiler İle İlkokul Öğrencileri Bilgilendirildi

Savunma, Havacılık ve Uzay Enstitüsü Derneği’nin düzenlediği “Savunma, Havacılık ve Uzay Söyleşileri” etkinlikleri, Alanya’nın Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu öğrencileriyle buluştu. DASA Genel Sekreteri Murat Kaymakçılar, Türk Hava Kurumu Alanya Temsilciliği ile iş birliği yaparak okulda bir konferans verdi ve söyleşi gerçekleştirdi.

Murat Kaymakçılar, öğrencilere savunma, havacılık ve uzay konularında bilgi vermek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. Konferansın ardından öğrencilere bir sinevizyon gösterisi sunuldu ve model uçak çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaşıldı.

Öğrencilerin bu konulara ilgisi gözlemlenerek, okuldaki yaş gruplarına uygun olarak maket uçak kursları düzenlenmesi kararı alındı. Okul Müdiresi Fatma Ayan’ın da değerlendirmeleri dikkate alınarak bu kararın alındığı belirtildi. Bu şekilde, öğrencilerin mühendislik ve teknik alanlara ilgi duymaları ve bu alanda yeteneklerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

DASA, üniversite seviyesinden başlayarak ilkokul son sınıflara kadar olan öğrencilere yönelik konferans, söyleşi ve etkinlikler düzenleyerek Türkiye’nin gelecekteki mühendis ve teknik insanlarının yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

DASA Genel Sekreteri Murat Kaymakçılar ise bu tür etkinliklerin, savunma, havacılık ve uzay sektörlerine ilgi duyan çocuklar için faydalı olduğunu vurguladı. Alanya Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu yönetimi ve öğretmenlerin desteğiyle önemli bir değişim ve başarı gösteren bir okul olduğunu söyleyen Kaymakçılar, mezun olacak öğrencilerin sektörler hakkında bilgi sahibi olmasının ve geleceklerini şekillendirmelerinde yol gösterici olmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.