Türkiye ve Mozambik Arasında Askeri İşbirliği Anlaşması İmzalandı

07.09.2023
A+
A-
Türkiye ve Mozambik Arasında Askeri İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Mozambik Savunma Bakanı Artur Chume, Türkiye’nin Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’in resmi daveti üzerine Ankara’ya gelerek, bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, konuk bakanı Millî Savunma Bakanlığı binası önünde askeri törenle karşıladı. Konuk bakanın Türk askerlerini selamlamasının ardından iki ülkenin millî marşları çalındı.

Törenin ardından Yaşar Güler ve Artur Chume, bakanlık binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu kritik ziyaret, ülkeler arasındaki askeri işbirliğinin daha da güçlenmesine yönelik önemli adımlardan biri olarak kaydedildi.

Mozambik Savunma Bakanı Artur Chume, bakanlık binasına geçerek Türkiye’nin Şeref Defteri’ni imzaladı. Bu anlamlı anı, iki ülke arasındaki dostluğun ve işbirliğinin kalıcı olduğunu simgeliyor.

Chume ve Güler, daha sonra özel bir görüşme gerçekleştirdi. İki bakan, Türkiye ve Mozambik arasındaki savunma işbirliğinin yanı sıra stratejik konuları ve bölgesel güvenlik sorunlarını ele aldı.

Görüşmeler neticesinde Türkiye Cumhuriyeti ile Mozambik Cumhuriyeti arasında askeri çerçeve anlaşması imzalandı. Bu anlaşma, her iki ülkenin güvenlik ve savunma alanında daha sıkı bir işbirliği yapmasını sağlayacak ve bölgesel istikrarın korunmasına katkıda bulunacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.