ASELPOD, Türk Hava Kuvvetlerine 14’üncü Seri Üretimi Teslim Edildi

08.09.2023
A+
A-
ASELPOD, Türk Hava Kuvvetlerine 14’üncü Seri Üretimi Teslim Edildi

Türkiye Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen ASELPOD Hedefleme Podu Geliştirme ve Entegrasyon Projesi kapsamında ASELSAN tarafından üretilen 14’üncü seri ASELPOD, saha kabul testlerini tamamlayarak Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELPOD Hedefleme Podu Geliştirme ve Entegrasyon Projesi hakkında sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “ASELPOD, milli teknolojimizin en keskin gözü olarak gelişmeye devam etmektedir” dedi.

Prof. Dr. Görgün, ayrıca şunları belirtti:

“Dünyanın en gelişmiş teknolojileri, dünyanın en yetkin savaş pilotlarının komutasında, Türk Hava Kuvvetlerimizin gücüne güç katmaktadır. Savaş uçaklarında kritik bir rol üstlenen ASELPOD sisteminin geliştirilmesinde emeği geçen ASELSAN personeli ve alt yüklenicilerini tebrik ediyorum.”

ASELPOD’un dost ve müttefik ülkelere yapılan birçok teslimatının tamamlandığı ve yeni ülkelere ihracat için görüşmelere devam edildiği belirtilmektedir.

ASELPOD, özgün ve milli olarak geliştirilmiş olup, birçok fonksiyona sahiptir ve operasyonel olarak benzer ürünlerle eşdeğer veya daha üstün performans sergilemektedir.

Sistem, ileri düzey görüntü işleme algoritmaları sayesinde hedef takibi ve hedefleme fonksiyonlarını başarıyla gerçekleştirebilmektedir.

Ayrıca, aşağıdaki videoyu izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Videoyu İzleyebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.