Son Bir Haftada 39 Terörist Etkisiz Hâle Getirildi

08.09.2023
A+
A-
Son Bir Haftada 39 Terörist Etkisiz Hâle Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıda bilgilendirme sunumunu, Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk yaptı. Tuğamiral Zeki Aktürk, son bir haftada etkisiz hâle getirilen terörist sayısının 39 olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda, Türkiye’nin terörle mücadelesinin kararlılıkla devam ettiği vurgulandı. PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri başta olmak üzere tüm tehditlere karşı kesintisiz bir mücadele yürütüldü. 1 Ocak’tan bu yana etkisiz hâle getirilen terörist sayısı ise 1.185’e ulaştı.

Hudut güvenliği konusunda da bilgilendirme yapıldı. Son bir haftada 667 şahıs yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalandı. Bu kişilerden 34’ü terör örgütü üyesi olmak üzere toplam 451 terörist kolluk kuvvetlerine teslim edildi. Ayrıca, 150.584 kişi hududu geçemeden engellendi.

Toplantıda ayrıca Suriye’deki gelişmeler, Ukrayna-Tahil Sevkiyatı, Ege-Akdeniz ve Kıbrıs meseleleri, NATO görevleri ve savunma sanayii konularında da bilgilendirme yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, ulusal ve uluslararası görevlerini başarıyla yerine getirmeye devam ettiği vurgulandı. Ayrıca, savunma sanayii çalışmaları kapsamında envantere giren yeni silah sistemleri de paylaşıldı.

Doğal afetlerle mücadelede orman yangınları, deprem ve diğer afetlere karşı çalışmaların hız kesmeden devam ettiği belirtildi. İlgili bakanlık ve kurumlarla koordinasyon içerisinde gerçekleştirilen çalışmalarda, vatandaşların güvenliği ve hayatın normalleştirilmesine öncelik verildi.

Son olarak, personel ve askerî öğrenci alım/temin faaliyetlerinin planlandığı şekilde devam ettiği ifade edildi. Dış kaynaktan muvazzaf subay temin faaliyetlerinin başladığı ve başvuruların 17 Eylül 2023 tarihine kadar devam edeceği duyuruldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.