ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemini Teslim Etti

10.11.2023
A+
A-
ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemini Teslim Etti

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemi’nin ilk teslimatını gerçekleştirdi. Ahmet Akyol, yeni gelişmeyi duyurarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yapılan teslimatların detaylarını paylaştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından uzun süredir kullanılan DORUK Elektro-Optik Sensör Sistemi’nin yeni versiyonu olan DORUK-2, ordunun kullanımı için geliştirildi. Yapılan açıklamada, DORUK-2’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik ilk teslimatının kısa süre önce gerçekleştirildiği ifade edildi.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hedefimiz her zaman daha iyisini, en iyisini yapmak. Bu vizyonla geliştirdiğimiz DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemlerini ilk defa ordumuza teslim ettik.” dedi. Ayrıca, DORUK-2’nin karakol ve sınır güvenliği faaliyetlerinde, sınır ötesi operasyonlarda, topçu birliklerini yönlendirmede, keşif ve gözetlemede kullanılacağını belirtti.

Özel kuvvet unsurları tarafından da kullanılan DORUK Elektro-Optik Sensör Sistemi, birliklerin kızılötesi ve TV kameralar ile gözetleme yapmasını sağlıyor. Aynı zamanda lazer mesafe ölçer ile GPS’e de sahip olan bu sensör sistemi, düşük ağırlığı sayesinde seyyar birlikler tarafından da kolaylıkla taşınabiliyor.


Bu makaledeki bilgilere göre, ASELSAN’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemi’nin teslimatı hakkında bilgi verildi. Sensör sisteminin askeri faaliyetlerde kullanılacağı belirtilmiş. Bu teknolojik gelişmelerin ordunun harekat kabiliyetine nasıl katkıda bulunacağı hakkında detaylı bilgiye yer verilmeli.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.