TSK’ya DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemi teslimatı

09.11.2023
A+
A-
TSK’ya DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemi teslimatı

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerine ilk defa DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemlerinin teslimatını gerçekleştirdi. Bu sistemler, karakol ve sınır güvenliği faaliyetlerinde, sınır ötesi operasyonlarda, topçu birliklerinin yönlendirilmesinde ve keşif gözetleme faaliyetlerinde kullanılacak. Bu sayede Türk ordusunun teknolojik kapasitesi ve operasyonel yetenekleri daha da güçlenecek.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hedefimiz her zaman daha iyisini, en iyisini yapmak. Bu vizyonla geliştirdiğimiz DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemlerini ilk defa ordumuza teslim ettik. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. Bu teslimatın Türk savunma sanayiinin güçlenmesi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının zamanında karşılanmasına yönelik bir adım olduğunu belirtti.

DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemlerinin teslimatı, Türk savunma sanayiinin güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarına hızla yanıt vermesinin bir örneği olarak görülebilir. Bu tür yerli ve milli ürünlerin geliştirilmesi ve kullanılması, ülkenin savunma kapasitesini güçlendirmekte ve ulusal savunma sanayiinin gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu durum, Türkiye’nin savunma sanayiindeki bağımsızlığını ve ulusal güvenliğini sağlama yolundaki kararlılığını vurgulamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.