Türkiye ve Yunanistan Heyetleri, Ankara’da Askerî Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı İçin Bir Araya Gelecek

09.11.2023
A+
A-
Türkiye ve Yunanistan Heyetleri, Ankara’da Askerî Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı İçin Bir Araya Gelecek

Türkiye ve Yunanistan heyetlerinin 13 Kasım 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan Askerî Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı için bir araya geleceği açıklandı. Bu heyetlerin buluşma haberini, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) basın halkla ilişkiler müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk duyurdu.

Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, devletin bekası, vatandaşların huzuru ve ülkenin güvenliği için her türlü tedbiri aldığını vurguladı. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sadece ikili ilişkilerde değil, aynı zamanda uluslararası misyonlar kapsamında birçok coğrafyada başarıyla görev yaptığını ve bölgesel-küresel barış ve istikrara önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.

Tuğamiral Zeki Aktürk – MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri

Aktürk, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; ikili ilişkiler ve uluslararası misyonlar kapsamında birçok coğrafyada başarıyla görev yapmakta; bölgesel ve küresel barış ve istikrara önemli katkılarda bulunmaktadır” dedi. Ayrıca, Yunanistan ile ikili ilişkilere dair pozitif gündemin sürdürülmesi ve diyalog kanallarının açık tutulması için çaba gösterildiğini dile getirdi.

Buna ek olarak, Türkiye ve Yunanistan heyetleri arasındaki Askerî Güven Artırıcı Önlemler Toplantısının 4. turunun 13 Kasım 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleşeceğini ve bu toplantının ikili ilişkilerdeki pozitif gündemin sürdürülmesi ve diyalog kanallarının açık tutulması için önemli olduğunu belirtti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.