ASELSAN, Avrupa’da elektronik harp sistemleri konusunda öncü

17.09.2023
A+
A-
ASELSAN, Avrupa’da elektronik harp sistemleri konusunda öncü

Afrika’dan Asya’ya paydaşlarımızla görüşmeler yapılıyor

Ahmet Akyol, DSEI 2023’ün uluslararası bir fuar olduğunu ve Türk savunma sanayisinin önemli bir katılım gösterdiğini belirtti. Birçok ülkeden paydaşlarla burada görüşmeler yapıldığını ve mevcut çalışmaların değerlendirildiğini söyledi. Ayrıca, yeni iş birliklerinin ve fırsatların da gündeme geldiğini ifade etti.

Özellikle İHA’lar gibi, ASELSAN tarafından geliştirilen İHA faydalı yüklerine yoğun ilgi olduğunu sözlerine ekledi. ASELSAN, İHA’ların hava savunma sistemlerine karşı daha etkin operasyon yapabilmesini sağlayan elektronik harp podunu sergiledi. İHA’ların ihracat rakamının 30 ülkeyi geçtiğini ve ASELFLIR-500 gibi diğer ürünlerin de paydaşlara gösterildiğini belirtti.

Ahmet Akyol, Aselsan’ın ürünlerinin Avrupa arenasında rekabet ettiğini vurguladı ve Türk savunma sanayisinin daha büyük anlaşmalara imza atacağını sözlerine ekledi.

ALKAR, Avrupa orduları tarafından kullanılıyor

Ahmet Akyol, ASELSAN’ın ihracat ve pazarlama faaliyetleri hakkında konuşurken, Balkanlar ve Avrupa’da bazı ihracat faaliyetleri olduğunu belirtti. ALKAR Otomatik Havan Sistemi’nin gerçekten etkili bir silah olduğunu ve Türk Ordusu envanterine girdikten sonra uluslararası paydaşlara ihraç edilebileceğini ifade etti.

“Elektronik harp sistemlerimiz Avrupa arenasında yarışıyor”

Akyol, elektronik harp sistemlerinin ASELSAN’ın ve Türkiye’nin iddialı olduğu bir alanda olduğunu söyledi. Kara elektronik harpte 3. ve 4. jenerasyon ürünlerinin geliştirildiğini ve başarılı bir şekilde kullanıldığını belirtti. Ayrıca, bu ürünlerle Avrupa’da farklı projelerde yarışıldığını ve Türk savunma sanayisinin daha büyük anlaşmalar yapacağına inandığını belirtti.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ve SavunmaSanayiST.com Genel Yayın Yönetmeni Anıl Şahin, DSEI 2023’te ASELSAN standında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.