HAVELSAN’ın Kamikaze İDA’sı ÇAKA için kritik süreç başlıyor

17.09.2023
A+
A-
HAVELSAN’ın Kamikaze İDA’sı ÇAKA için kritik süreç başlıyor

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, ÇAKA Kamikaze İnsansız Deniz Aracı (İDA) hakkında açıklamalarda bulundu. İnsansız deniz aracı ÇAKA için kritik süreçler başlıyor.

ÇAKA Kamikaze İnsansız Deniz Aracı ilk defa uluslararası bir etkinlikte sergilendi. HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, ÇAKA’nın prototip çıkarma aşamasında olduğunu belirtti. Hedefleri, yıl sonuna kadar ilk prototipin tamamlanması. Ardından saha testleri yapılacak ve testlerden sonra üretim aşamasına geçilecek.

Saha testleri, son derece önem taşıyor. Çünkü bu testlerde ÇAKA’nın performansı ve sahadaki ihtiyaçları karşılama kabiliyeti ortaya çıkacak. Ne kadar mükemmel bir ürün tasarlasanız da, sahada her zaman değişiklikler ve talepler olabiliyor. Bu talepler, gerçekten gereklilikleri yansıtıyor. Bu nedenle, iyi bir tasarım doğrultusunda ilerleyeceğimize inanıyoruz.

“HAVELSAN, global arenada bayrak gösteriyor”

Mehmet Akif Nacar, DSEI 2023 Fuarı’na da değindi ve şunları söyledi: “Bu fuar, Avrupa’daki en büyük savunma ve havacılık fuarı. IDEF’de ülkemizin yeteneklerini sergileyerek aldığımız geri dönüşlerle, burada global pazarda ürünlerimizi tanıtabiliyor olmak, savunma sanayimizin geldiği nokta açısından önemli bir gösterge. Bu fuarlarda onlarla rekabet edebilecek ürünleri sergilemek kolay bir şey değildir.”

Nacar ayrıca, HAVELSAN’ın global alanda gösterdiği başarıların, ilişkilerin geliştirilmesi ve güven duygusunun artması açısından önem taşıdığını vurguladı. Savunma sanayimiz adına burada bayrak göstermek, büyük bir öneme sahiptir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.