Askerlik Şubeleri Çalışma Saatleri

25.12.2022
A+
A-
Askerlik Şubeleri Çalışma Saatleri

Askerlik şubesi, Türkiye’de askerlik hizmetini yapmaya zorunlu olan erkek vatandaşların askerlik işlemlerini yürüttükleri bir kurumdur. Askerlik şubesi, askerlik hizmetini yapmaya zorunlu olan kişilerin askerliğe giriş, askerlik hizmeti sırasında yapılacak işlemler ve askerlik hizmetini tamamlamaları sırasında gerekli olan evrakları toplamak, işlem yapmak ve askerlik hizmetini yapmış olan kişilere ait belgeleri vermek gibi görevleri yerine getirir. Askerlik şubesine başvuru yapmak için, askerlik hizmetini yapmaya zorunlu olan kişinin nüfus cüzdanı veya nüfus kayıt örneği gibi belgeler gerekmektedir. Askerlik şubesine gitmeden önce, gerekli evrakları ve gerekli bilgileri öğrenmek için resmi web sitesini veya telefonla iletişim kurarak bilgi almanız önerilir.

Askerlik Şubeleri Çalışma Saatleri

Askerlik şubesi çalışma saatleri, yerleşim yerine göre değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle askerlik şubesleri hafta içi sabah 09:00 ve öğleden sonra 16:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonları ve resmi tatillerde ise kapalı olabilir. Bu saatler dışında da askerlik şubesine başvuru yapılabileceği gibi, online olarak da bazı işlemler gerçekleştirilebilir. Askerlik şubesine gitmeden önce, çalışma saatlerini ve gerekli evrakları öğrenmek için resmi web sitesini veya telefonla iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

Askerlik Şubeleri Bayramda ve Hafta Sonu Tatil Mi?

Askerlik şubeleri hafta sonu yani cumartesi ve pazar günü açık değildir. Resmi tatillerde ve bayramlarda askerlik şubeleri kapalıdır. 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim günleri özel gün olduğundan kapalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.