Behçet Karataş ASFAT Genel Müdür oldu

30.12.2023
A+
A-
Behçet Karataş ASFAT Genel Müdür oldu

Behçet Karataş, uzun süredir ASELSAN’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu ve bugün ASFAT Genel Müdürü olarak atandı. ASFAT Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından, ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün görevinden ayrıldı ve Karataş atandı. Behçet Karataş kimdir? Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. KARATAŞ, 1989 yılında Türkiye Elektrik Kurumunda çalışmaya başlamış ve 1993 yılında ASELSAN’da mühendis olarak görev almıştır.

Karataş, Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Sektör Başkanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. ASELSAN SST Sektör Başkanı olarak görev yapmaktadır. Diğer taraftan, ASFAT hakkında bilgi vermek gerekirse, ASFAT, Savunma Sanayii Başkanlığı’na bağlı olan ve Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren tüm malzemelerin tasarımı, geliştirilmesi, üretilmesi, satın alınması, teslimi ve işletilmesinden sorumlu olan bir kuruluştur.

İlgili haberde Behçet Karataş’ın ataması ve kariyeri hakkındaki bilgilere ek olarak, ASFAT’ın rolü ve görevleri hakkında daha detaylı bilgi verilebilirdi. Ayrıca, Behçet Karataş’ın yeni göreviyle ilgili beklentiler ve stratejiler hakkında yorumlar bulunsa, okuyucular için daha anlamlı olabilir. Bu tür haberlerde, iş dünyasına ve sektöre dair derinlemesine bilgi vermek, okuyucuların konuya daha kapsamlı bir bakış açısı kazanmalarını sağlayabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.