Bekçilik Boy Kilo Şartları

12.10.2019
A+
A-
Bekçilik Boy Kilo Şartları

Bekçi olmak isteyenlerin akıllarında ki bazı sorulardan 1 (bir) tanesi olan soru işareti bekçi olmak istiyorum ama olabilir miyim ? bu yazımızda  kafanızdaki bekçi boy kilo şartları konusuna cevap verip aklınıza takılmasın artık. Türkiye’de eskiden olduğu gibi mahallede , çarşıda artık onlarca bekçi dolaşıp geceleri huzurlu şekilde rahat uyumamızı sağlayan kendilerin dediği tabirde gece karttalarıdır. 2019 yılı itibarıyla bir hayli bekçi alımı olmuş olup başvuranlar sayısı yüzbinlerce kişi sayısına çıktı.   göreve başlayan bekçiler halkın huzurunu ve güvenliğini sağlamak için geceleri sokakları caddeleri her yeri devriye atıyor.  Başlıkta belirttiğimiz hususlarda bekçilik’te boy ve kilo şartları vardır. başvuru yapmadan önce boy ve kilo şartlarını öğrenebileceksiniz.

 

Bekçi Olmanın Şartları Nedir?

Bekçilik boy kilo şartları  konusundan önce  bekçi olmak isteyen kişilerin önceliği şudur Bekçilik Şartları Nelerdir  konusuna değinmek gerekir. polislik, askeriye olsun bunların alımında belli başlı şartları vardır.  klavuz her alımda yayınlanır ve şartları açıklanır.  bekçilik başvurusuna girenler görecektir ki başlıca en önemli şartlarından olan bekçi boy ve kilo şartları konusuna gözü takılacaktır ve dikkatlice bakacaklardır.

Bir diğer husus ise bekçi olmak isteyenlerden askerlik görevini bitirmiş olmanız gerekmektedir.  Eğerki askere gitmemiş iseniz bu şartlar size uymayacaktır. bekçi şartlarında askerliğini yapmış olan kişiler başvuruyor

 

  • 18 yaşını doldurmuş olup 31 yaşından gün almamış olmak.
  • Ağır hapis cezası, 6 aydan uzun cezalar almamış olmak.
  • T.C vatandaşı olmak.
  • Kötü şöhretli tanınmıyor olmak.
  • Silah taşımada veya silahlı görevlerde bulunmada engeli olmamak.
  • Terör örgütleri ile iş birliğinde bulunmuyor ve bulunmamış olmak.
  • Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmamak. (Tedavi görenler hariç)
  • Siyasi partiye üye olmamak.

Bekçilik Boy Kilo Şartları

Bekçilik Boy Kilo Şartları Nelerdir?

Bekçilik boy kilo şartları  Bekçilik yönetmeliğinde açık bir şekilde belirtilerek girecekler liste halinde verilmiştir. Bekçilerden istenen boy şartı en az 167 CM  Boya sahip olmanız gerekmektedir. Bu boy’un altında olanlar maalesef bekçi olamazlar. Beden kitle endeksinin de 18 ila 27 arasında olması gerekmektedir.  Belirtilen endekse göre 18 ile 27 sayıları ‘da dahildir.  Klavuzda yazılan diğer şartları da sağladığınız takdirde Bekçilik için bir adım atmış sayılıyorsunuz.  Ardından diğer aşamalar  mülakat gibi aşmaları geçerek tamamlamanız gerekecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.