Bekçilik Evrakı Nasıl Doldurulur?

15.04.2019
A+
A-
Bekçilik Evrakı Nasıl Doldurulur?

Bekçilik başvuruları bireysel olarak gerçekleştirilmektedir. 2019 için 1 Nisan 2019 tarihine kadar belirlenen başvuru süresi internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan sonra bekçi olmak isteyen kişiler; Polis Akademisi’ne bireysel olarak başvurularını gerçekleştirmeli, ön sağlık taramasını yapmalı ve ardından evrakların teslim edilmesini sağlamalıdır. Bu süreçten sonra bekçi adayları Polis Okulları aracılığı ile eğitime çağırılır. Bu aşamada en merak edilen sorulardan birisi bekçilik evrakı nasıl doldurulur olarak ele alınabilir bu süreçte en çok zorlanılan aşamadır.

Bekçilik Evrakı Doldurma

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına katılmak isteyen kişiler mutlaka süreci takip etmeli ve protokolü gerekli görülen şekilde tamamlamalıdır. Peki; bekçi evrakı nasıl doldurulur?

  • İsteyen kişiler bilgisayar aracılığı ile bir çıktı alabilir ve el yazısı ile belgeyi tamamlayabilir.
  • Evrak mutlaka tükenmez bir kalem ile doldurulmalıdır.
  • Kalemin rengi mavi ya da siyah olarak seçilmelidir.
  • Resmi belgelerde bulunan bilgileriniz aynen aktarılmalıdır.
  • Sağlık bilgi formundaki bilgilerin doğru bir şekilde doldurulması gereklidir. Ciddi olmayan hastalıklara belgeye eklememeniz gerekir aksi takdirde gereksiz bir durum yüzünden elenebilirsiniz. Ciddi bir sorununuz varsa sağlık kontrolü sırasında sonuç belli olacaktır.
  • Yeni kimlik almış olabilirsiniz bu durumda aile sıranız ile cilt vs bilgilerine ulaşamayabilirsiniz. E-devlet size bu konuda yardımcı olacaktır.
  • Başvuru belgesini hatalı bir şekilde doldurmakta sorun yok. Okula gittiğiniz zaman yeteri kadar form olduğunu ve yeniden doldurma şansınız olduğunu göreceksiniz ancak mutlaka doğru bilgilerin olduğu formu vermeniz gereklidir.

Bekçi evrakı nasıl doldurulur sorusunun cevabı son derece kolaydır, sadece dikkatli olmayı gerektirir. Evrak teslimi sırasında e-devlet belgeleri yerine mühürlü ve ıslak imzalı olan belgeleri tercih etmeniz sonradan sorun yaşamanızın da önüne geçecektir. Bu tür başvurularda sağlamcı olmanız önemlidir. Islak imzalı belgelerin temin edilmesi ile ilgili sıkıntı yaşamanız halinde e devlete başvurabilirsiniz. Fakat bu duruma rağmen bazı hallerde komisyonların, e-devlet üzerinden alınan belgeler için sorunlar yarattığını gözlemlemek mümkün. Bu durumlar yaşandığı için kesin olarak e-devlet belgeleri geçerlidir ya da geçersizdir denemez. İmkanınız varsa belgelerin orjinallerinin alınması faydanıza olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.