Bekçilik Fiziki Parkur Sınavına ve Sonuçlarına İtiraz

Bekçilik Fiziki Parkur Sınavına ve Sonuçlarına İtiraz

Son yıllarda ülkemizin hemen her ili ve ilçesi için birçok bekçi alımı yapılmaktadır. Bekçi alımları hem yazılı sınav hem de fiziki yeterlilik sınavının yanında sözlü mülakat sınavı ile yapılmaktadır. Mahalle ya da çarşı bekçisi olmak isteyen adaylar için yazılı sınavın ardından ikincisi olan fiziki yeterlilik parkur sınavı gelmektedir. Başarılı olmak isteyen bekçi adayları fiziki yeterlilik parkur sınavından en az 60 ve üzeri puan almalıdır.

Bu yüzden bekçilik başvurusunda bulunacak olan adaylar için hemen her yıl parkur süresi ve durumu açıklanır. Bekçi olmak isteyen adaylar önceden belirlenen parkur kuralları doğrultusunda sınava tabi tutulurlar ve bu kurallar doğrultusunda puan alırlar. Parkur sınavına girecek olan adayların, parkur sınavının yapılacağı alanda önceden deneme yapması ve hazırlanması yasaktır. Bu yüzden adayların kesinlikle önceden çok sıkı bir şekilde çalışmaları ve hemen her türlü parkur ortamına kendilerini hazırlamış olmaları gerekmektedir.

Bekçilik Fiziki Parkur Sınavına ve Sonuçlarına İtiraz

Bekçilik Fiziki Parkur Sınav Sonuçlarına İtiraz Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda özellikle birçok bekçilik sınavına girecek olan aday, yapılacak olan fiziki parkur sınavına itirazın nasıl yapılacağı konusunu araştırmaktadır. Esasında bekçi alımı için ayarlanan fiziki parkur ortamları polis alımı için düzenlenen parkur ortamlarına çok benzerlik göstermektedir. Hatta onlara göre aynen dizayn edilmektedir. Zemin kaygan olması ya da çok zorlu etapların oluşunda tamamen bu şartlar göz önünde bulundurulmaktadır. Bu sebeple aslında adayların fiziki parkur sınavı için itiraz edebilecekleri çokta bir husus bulunmamaktadır. Bu yüzden adayların kendilerini bekçilik ikinci sınavı olan fiziki parkur için çok iyi hazırlamaları oldukça önemlidir.

Yine de fiziki parkur sınavı esnasında yaşanabilecek hemen her tür sorun için sınav esnasında aldığınız puana ya da saniyeye o anda itiraz etmelisiniz. Gerekirse video kaydının tekrar incelenesini talep etmeniz daha doğru olacaktır. Yapılan sınav sonucunda kesinleşen puanınız ve sonrasında polis akademisince açıklanacak olan parkur puanınız için yapılacak çok fazla bir şey bulunmamaktadır. Bu sebeple elinizdeki imkanlar ölçüsünde sınava oldukça hazırlıklı girmeniz ve her türlü parkur için hazırlıklı olmanız çok önemlidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.