Bekçilik Sözlü Mülakat Notu- Puanı Öğrenme

31.03.2019
A+
A-
Bekçilik Sözlü Mülakat Notu- Puanı Öğrenme

Bekçilik Sözlü Mülakat Notu- Puanı Öğrenme

Bekçilik başvurusu yapan ve yazılı- sözlü sınavlara dahil olan adaylar, sınav sonuçlarını dijital platformlardan öğrenebilirler. Polis Akademisi tarafından sürdürülen ve sonuçları, internet sitesi üzerinden yayınlanan sözlü mülakat sınavlarına göre fiziksel yeterlilik testlerine geçilebilir.

Bekçilik sözlü mülakat puanı öğrenmek için Polis Akademisi resmi internet sayfasından inceleme yapılabilir.

Bekçilik Sınavlarında Geçer Puanlar

Yazılı sınavlardan 60 ve üzeri alan, sözlü mülakatlardan 70 ve üzeri alan bekçi adayları, sınavda başarılı olarak kabul edilirler. Sözlü sınavlardan 70 altında not alanlar, fiziki sınavlarda daha yüksek puan alsalar dahi geçer sayılmazlar.

Sözlü mülakatlarda alınan yüksek puanlar, adayların daha yüksek sıralamada olmasını sağlıyor. Özellikle yedeğe alınan bekçi adayları, mülakat puanlarında yüksek notlar almaları dahilinde yedek ve asıl sıralamalarda daha yüksek sıralamaya alınırlar.

Bekçilik Mülakat Puanı Nasıl Öğrenilir?

Sözlü mülakat puanları, internet sistemi üzerinden puan olarak görüntülenmez. Ancak geçer not olduğu, elendiği veya kabul edildiği bilgisi yer alır. POMEM, PMYO veya PAEM gibi sınavlarda da sözlü mülakat puanları belirtilmez. Bekçi adaylarının mülakat puanlarını öğrenmeleri için telefonla bilgi almaları gereklidir.

Bekçilik puanlarının sonuçlarını öğrenmek için CİMER üzerinden erişim yapılmalıdır. E-devlet sistemi üzerinden CİMER sistemine doğrudan bağlantı sağlanarak, geçer not alınıp, alınmadığı kontrol edilebilir. E-devlet sistemine yalnızca e-devlet şifresi ile giriş yapılır. Şifresi olmayan vatandaşlar, PTT şubelerinden 2 TL karşılığında e-devlet şifrelerini alabilirler.

www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden veya E-devlet mobil sisteminden giriş yapılarak, mülakat sonuçları öğrenilebilir. Sonuçlar, sınav tarihinden 1 ay sonra CİMER sisteminden sunulur.

Bekçilik Sınav Sonuçlarına İtiraz

Bekçilik sınavlarından alınan sonuçlara itiraz etmek isteyen adaylar, Polis Akademisi’ne dilekçe yazarak başvuru yapabilirler. Asıl kazanan olan ve yedek olarak değerlendirilen veya sınav sonuçlarıyla ataması yapılmayan bekçi adayları, itiraz dilekçeleriyle sınav sonuçlarına itiraz edebilirler.

Yedek olarak bekletilen bekçi adayları için yeniden başvuru olanağı sunuluyor. 2019 çarşı ve mahalle bekçi işe alım başvuruları dahilinde, tüm yedek adaylar başvuru yapabilirler. Uygun niteliklerdeki kişilerin başvuruları değerlendirilerek, sınavlara kabulleri sağlanır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.