CANiK, Hedeflerini İngiltere ve Polonya Ülkeleriyle Genişletiyor

04.09.2023
A+
A-
CANiK, Hedeflerini İngiltere ve Polonya Ülkeleriyle Genişletiyor

Önemli adımlarla küresel bir marka olma yolunda ilerleyen CANiK, yeni ürünlerini İstanbul’da düzenlenen IDEF 2023 Fuarı’nda sergiledi. Şimdi ise bu ürünleri ilk kez yurt dışında sergilemeyi hedefliyor. 5-8 Eylül tarihlerinde Polonya’da düzenlenecek olan Doğu Avrupa’nın en eski savunma fuarı MSPO 2023 ve 12-15 Eylül 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı DSEI 2023’nde sergileme planları yapıyor.

NATO’nun ikinci büyük savunma bütçesine sahip Birleşik Krallık ve Avrupa’nın en yoğun nüfuslu 8. ülkesi olan Polonya, Türkiye arasında önemli savunma sanayi anlaşmalarının bulunduğunu hatırlatan CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, önemli bir konuya dikkat çekti.

“Birleşik Krallık’ta köklü İngiliz şirketi AEI Systems’ı satın alarak ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Ayrıca Rusya ile kara sınırına sahip Polonya, Avrupa sınırlarının tampon bölgesi olarak kullanılıyor ve günümüz Avrupa’sının en stratejik ülkelerinden biridir. Bu sebeple İngiltere ve Polonya, dünya savunma sanayisi için önemli pazarlar konumundadır. İngiltere’deki DSEI fuarı, dünyanın en büyük savunma sanayi şirketlerinin yer aldığı önemli bir etkinlik olurken, MSPO Doğu Avrupa’nın en eski savunma fuarı olma özelliği taşımaktadır. İngiltere ve Polonya’da dost ve müttefik ülkelerle yeni anlaşmalara imza atmayı ve yeni pazarlarda yer almayı bekliyoruz. 2024 yılında siparişlerin İngiltere ve Polonya fuarlarıyla birlikte artacağını düşünüyoruz. 2023 yılında ise dolar bazında %45 büyüme hedefimiz bulunuyor ve yeni siparişlerle 2024’te daha da büyüyeceğiz. 2024, AEI Systems ve UNIROBOTICS’in CANiK için önemli olduğu bir yıl olacak.”

CANiK, Birleşik Krallık ve Polonya fuarlarıyla birlikte 2024 yılı siparişlerine hız kazandırmayı hedefliyor. Geçen yıl İngiliz şirketi AEI Systems’ı satın alarak dünyanın üç orta kalibre top üreticisinden biri haline gelen CANiK, IDEF 23’te sergilediği ve büyük ilgi gören ürünleriyle bir ihracat rekoru kırmayı amaçlıyor.

Polonya ve İngiltere fuarlarında CANiK M3 ve UNIROBOTICS tarafından geliştirilen milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kule ailesini sergileyecek olan CANiK, bu ürünleri IDEF 23’ten sonra ilk kez yurt dışında tanıtacak.

Milli uçaksavar CANiK M2 QCB’yi Türk ordusuna teslim eden ve kısa bir süre sonra dakikada 950 atım yapan CANiK M2F’yi piyasaya süren CANiK, bu ailenin en hızlı versiyonu olan dakikada 1100-1200 atım yapan CANiK M3’ü IDEF 23’te tanıtmıştı.

CANiK tarafından yapılan açıklamada, M3 ile dünya üzerindeki en geniş 12.7x99mm ağır makineli tüfek envanterine sahip silah üreticisi oldukları belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.