Dubai Airshow’da Pavelsis’in Göz Kamaştıran Performansı

13.11.2023
A+
A-
Dubai Airshow’da Pavelsis’in Göz Kamaştıran Performansı

Dünya’nın en önemli havacılık ve savunma temalı fuarı olan Dubai Airshow, heybetli bir şekilde ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu yıl pek çok önemli markanın son teknolojik ürünlerini sergilediği fuarda, Türkiye’nin aviyonik sistemlerde geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Pavelsis de yerini aldı.

Firmanın geliştirdiği aviyonik sistemlerle Türk savunma sanayiinin hızla büyüyen başarı ivmesini yansıttığı Dubai Airshow boyunca, Pavelsis büyük ilgi görüyor.

DSC06995

Pavelsis, 1000’in üzerinde uluslararası firmanın katılım gösterdiği Dubai Airshow’da, havacılık ve uzay sanayiinde ihtiyaç duyulan tüm yetkinliklere uyum sağlayan kabiliyet ve yetkinliklerini sergileyerek, dünya çapında adından söz ettiriyor.

DSC07044

Pavelsis Hakkında

2019 yılında PAVO GROUP çatısı altında spin-off bir firma olarak kurulan Pavelsis, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ.’nin (TUSAŞ) alt yüklenicisi görevini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Firma, uçaklar, uydular, uzay araçları gibi hava platformları için yeni nesil çözümler geliştirirken, dünya çapındaki ortaklarına ekonomik ve düşük riskli çözümler sunuyor.

Pavelsis; aviyonik sistemler, askeri elektronik ve haberleşme sistemleri, güç elektroniği ve diğer elektronik ve gömülü sistemler alanında birçok başarılı projeye imza atmıştır.

DSC06998

Firma, tüm hava platformları kullanımına uygun güç, kontrol ve haberleşme sistemleri gibi stratejik öneme sahip yetkinliklerin yanı sıra, Türkiye’deki ilk MIL-STD-1553 standardında Test Sistemi’ni sektöre sunarak adından sıkça söz ettirmiştir.

Pavelsis, sivil ve savunma sanayiine yönelik tüm hava araçlarında kritik öneme sahip aviyonik ürünleri tasarlama, geliştirme ve üretme yeteneğine sahip ender firmalardan biridir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.