Erdoğan TCG ANADOLU Personeline Hitap Etti

23.04.2023
A+
A-
Erdoğan TCG ANADOLU Personeline Hitap Etti

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük savaş gemisi TCG ANADOLU, İstanbul Boğazı’nda geçişine devam ederken, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın yeni amiral gemisinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve diğer üst düzey komutanlarla birlikte selamlama geçişini izledi. Selamlayan uçak, helikopter ve top atışlarının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Savunma Bakanı Akar ile birlikte TCG ANADOLU personeline hitap etti.

Eşi Emine Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile birlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ziyarete gelen depremzede çocuklarla birlikte gemi personelini selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik ve millîlik oranını yükseltme hedefleri doğrultusunda, yüzde 20’lerden yüzde 80’lere kadar bir artış sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

YOLUNUZ, BAHTINIZ AÇIK OLSUN

TCG ANADOLU
TCG ANADOLU

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, doğal afet yardımı ve barışı destekleme gibi önemli görevlerin bulunduğunu ifade ederek, 14 Mayıs’tan sonra bu süreci daha kararlı bir şekilde yürüteceklerini belirtti. En büyük hayallerinin TCG ANADOLU olduğunu ancak şimdi ise bir üst basamağı için İspanyollarla ve İngilizlerle görüşmeler yaptıklarını açıkladı. Türkiye’nin kararlı kardeşlerinin katkısıyla önemli bir noktaya geldiğini ve bu duruşun kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutlayarak sözlerini “Allah’a emanet ediyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diyerek tamamladı. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek saygılarını sundu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.