Uzaktan Komutalı Bomba Bağlanmış Bir Köpek ile Ermeniler Saldırı Girişiminde Bulundu

12.09.2023
A+
A-
Uzaktan Komutalı Bomba Bağlanmış Bir Köpek ile Ermeniler Saldırı Girişiminde Bulundu

Ermeni silahlı gruplar, Rus Barış Gücünün geçici konuşlandığı Azerbaycan toprağı Hocavend bölgesinde bulunan uluslararası sözleşmelere uymamayı göze alarak korkunç bir saldırı girişiminde bulundu.

Saldırganlar, bir köpeğin boynuna uzaktan komutalı bomba bağladı ve köpeği, bölgede muharebe görevinde olan Azerbaycan askerlerinin olduğu mevziye göndermeye çalıştı.

Azerbaycan askerlerinin dikkati sayesinde saldırı girişimi başarısız oldu ve hiç kimse zarar görmedi.

Köpek de sağ salim kurtuldu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, saldırı girişimini “Bazı Konvansiyonel Silah Türlerinin Kullanımına İlişkin Yasaklamalar ve Kısıtlamalar Sözleşmesi’nin Mayın, Mayın Tuzağı ve Diğer Cihazların Kullanımına İlişkin Yasaklamalar veya Kısıtlamalar Protokolüne” aykırı bir eylem olarak nitelendirerek, kesinlikle kınadı.

Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, “Hayvanların suikast amacıyla kullanılması ahlak dışı bir eylemdir ve biz bunu terör eylemi olarak değerlendiriyoruz” denildi.

Ermeni silahlı grupların bu tür vahşi ve insanlık dışı eylemlerini kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Hayvanların korunması ve insan haklarına saygı gösterilmesi konusunda duyarlı olmalıyız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.