Azerbaycan Genelkurmay Başkanı General Veliyev Ankara’ya Ziyarette Bulundu

12.09.2023
A+
A-
Azerbaycan Genelkurmay Başkanı General Veliyev Ankara’ya Ziyarette Bulundu

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerginlik tırmanırken, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki askeri işbirliği de hız kazandı.

Azerbaycan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı 1. Yardımcısı Polkovnik Kerim VELİYEV, resmi bir ziyaret için Ankara’ya geldi. Ziyaret kapsamında Türkiye’nin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak’ın konuğu oldu.

Orgeneral Gürak, konuk komutanı Veliyev’i Genelkurmay Karargahı’nda düzenlenen bir törenle karşıladı.

Genelkurmay Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra iki komutan arasında bir görüşme gerçekleşti. Görüşme sırasında Azerbaycan ve Türkiye arasındaki askeri ilişkilerin güçlendirilmesi ve bölgesel güvenliğin artırılması konuların ele alındığı belirtildi.

Ardından General Veliyev, Türkiye’nin Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler tarafından kabul edildi. Kabulde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Gürak da hazır bulundu. Türk ve Azerbaycan yetkililer arasında ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel güvenlik konuları da görüşüldü.

General Veliyev’in Türkiye ziyareti, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki sıkı askeri işbirliği ve dayanışmanın bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Bu ziyaret, her iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.