Roketsan, Birleşik Krallık’ın kapılarını DSEI 2023 ile aralıyor

12.09.2023
A+
A-
Roketsan, Birleşik Krallık’ın kapılarını DSEI 2023 ile aralıyor

Roketsan, DSEI 2023 ile Birleşik Krallık kapılarını açıyor

Türkiye’nin önde gelen roket, füze ve mühimmat şirketi Roketsan, Londra’da düzenlenen DSEI 2023 fuarına katılıyor ve Birleşik Krallık pazarında yeni iş birlikleri kurmayı hedefliyor. 12-15 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşen fuarda Roketsan, dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Avrupa ve Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteriyor.

DSEI 2023 fuarı, “Entegre Bir Güce Ulaşmak” temasıyla dünya devlerini bir çatı altında topluyor. Roketsan da bu fuarda TRLG-230 füzesini, Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-T ve yeni geliştirilen MAM-L IIR’ı, CİRİT Lazer Güdümlü Füze’yi, HİSAR Hava Savunma Füzelerini, SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi’ni, Uzun ve Orta Menzilli Tanksavar Füze ve Silah Sistemleri olan UMTAS ve OMTAS’ı, KARAOK Kısa Menzilli Tanksavar Silahı’nı, ATMACA Gemisavar Füzesi’ni ve TEBER Güdüm Kiti’ni sergileyecek.

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, DSEI 2023’e katılmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki savunma ve havacılık sanayisi iş birliğini artırmak için önemli adımlar atılmaktadır. Türkiye’nin roket, füze ve mühimmat geliştirme ve üretme merkezi olarak, NATO müttefikimiz olan Birleşik Krallık ile savunma ortaklığımızı güçlendirmek istiyoruz. DSEI 2023’te yapacağımız görüşmelerle bu hedefe somut adımlar atmayı planlıyoruz,” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.