“Hudut Güvenliği Tartışması, Farklı Yerlerde Çekilmiş Stok Görüntülerle Alevlendi”

05.09.2023
A+
A-
“Hudut Güvenliği Tartışması, Farklı Yerlerde Çekilmiş Stok Görüntülerle Alevlendi”

Sosyal medyada son dönemde dolaşan ve göçmenlerin Türkiye’ye kaçak yollarla kolayca girdiğini ima eden görüntüler, Milli Savunma Bakanlığı kaynakları tarafından incelenmiştir.

Bakanlık kaynakları, “Bazı kişilerin siyasi nedenlerle, kişisel çıkarlarla ve gerçek dışı, abartılı ve yanıltıcı açıklamalarla, daha önce farklı yerlerde çekilmiş ve farklı amaçlarla kullanılan stok görüntüler üzerinden hudut güvenliğimizi tartışmaya açma çabasında olduklarını görüyoruz.” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Kaynaklar, şu önemli hususların altını çizmiştir:

Bu görüntülerin büyük bir çoğunluğu göçmen kaçakçılarının reklam amacıyla çekip yaydığı görüntülerdir. Bu görüntüleri kullananlar ise bilerek ya da bilmeden bu oyunun parçası olmaktadırlar. Bir anlamda destek vermektedirler. Silahlı Kuvvetlerimiz, sınır güvenliğimizi sağlamak adına ‘hudut namustur’ anlayışıyla zorlu iklim ve arazi koşullarında 7 gün 24 saat görev yapmaktadır. Bizim beklentimiz, Mehmetçik’in olağanüstü çabalarına ve emeğine saygı duyulmasıdır. Bir kez daha vurgulamak istiyoruz ki, sınırlarımızda alınan tedbirleri, yapılan çalışmaları ve durumu yerinde görmek isteyenleri sınırlarımıza götürmeye hazırız.”

Bu bağlamda, kamuoyunun gerçekleri daha iyi anlaması ve doğru bilgilere sahip olması için Milli Savunma Bakanlığı, yalan haberler ve manipülasyonlara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulamıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.