FNSS 8X8 İZCİ’den Gölge Süvari’ye, KAPLAN’dan ZAHA’ya sürprizler İDEF’te sahneye çıkıyor

FNSS 8X8 İZCİ’den Gölge Süvari’ye, KAPLAN’dan ZAHA’ya sürprizler İDEF’te sahneye çıkıyor

FNSS, yeni ürünleriyle 25 Temmuz’da kapılarını açacak olan İDEF’te sahne alacak. Hafif Tank KAPLAN’dan 8X8 ve 6×6 araçlara, amfibik araç ZAHA’dan İnsansız Kara Sistemi Gölge Süvari’ye kadar farklı tasarımların sergileneceği İDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda 16. kez düzenleniyor.

IDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 25 ülkeden birçok resmi heyeti ağırlayacak ve 30. yılını kutlayacak. FNSS, ziyaretçilerini bekleyen 3. Salon 311-C numaralı stantta yerini alacak.

Neler sergilenecek?

FNSS standında 12.7 mm SANCAK Uzaktan Komutalı Kule ile GÖLGE SÜVARİ, Aselsan NEFER Uzaktan Komutalı Kule ile Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi kapsamında geliştirilen PARS İZCİ 8×8, Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında geliştirilen PARS 4×4 ile Samsun Yurt Savunma tarafından geliştirilen 30mm top ile donatılan SANCAK Uzaktan Komutalı Kule, 105 mm Kule ve Aselsan tarafından geliştirilen PULAT aktif koruma sistemi ile KAPLAN Hafif Tank, FNSS tarafından tasarlanan ve üretilen ÇAKA Uzaktan Komutalı Kule ile ZAHA ve PARS IV 6×6 Özel Operasyonlar Aracı ve lansmanı gerçekleştirilecek olan yeni ürünü sergilenecek.

KAPLAN Hafif Tank: Yabancı Orduların En İlk Tank Sınıfı İhracatı

Türkiye ile Endonezya arasında imzalanan devletler arası işbirliği anlaşması çerçevesinde FNSS ve PT Pindad tarafından ortak geliştirilen KAPLAN Hafif Tank, Türkiye’de üretilerek yabancı bir ordu envanterine giren ve ihracat edilen ilk tank sınıfı sistem olmasıyla önem kazanıyor. Orta ağırlık sınıfı olarak adlandırılan KAPLAN Hafif Tank, Asya Pasifik bölgesinde ihraç edilen yapılandırmasıyla Türkiye ve Orta Doğu’daki gereksinimlere uygun hafif tank konseptini sunuyor.

KAPLAN Hafif Tank, yüksek hareket kabiliyetine sahip, araç komutanına taktiksel durumsal farkındalık sağlayan görev ekipmanları, komuta kontrol muhabere bilgi sistemi ve lazer uyarı sistemi gibi destekleyici özelliklere sahip bir platformdur. Ayrıca, 105 mm namlusuyla geniş bir ateş gücü yelpazesini kullanabilir, üstün balistik ve mayın koruma sistemleriyle donatılmıştır.

ZAHA Türkiye’nin İlk Yerli ve Milli Zırhlı Amfibi Hücum Aracı

FNSS tarafından tasarlanan Zırhlı Amfibi Hücum Aracı ZAHA, ÇAKA Uzaktan Komutalı Kule ile birlikte IDEF’te sergilenecek. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterine giren ZAHA, gemi-kara ve kara-gemi geçişlerinde hızlı bir şekilde hareket edebilme kabiliyeti sunarak birliklerin korunması ve hızlı bir şekilde karaya çıkmasını sağlar. ZAHA’nın dört farklı varyantı bulunmaktadır: Personel Taşıyıcı, Komuta Aracı, Kurtarma Aracı ve Mayın Geçit Açma Aracı.

PARS IV 6×6 Özel Operasyonlar Aracı

FNSS standında sergilenecek olan SANCAK Uzaktan Komutalı Kule (UKK) ile birlikte PARS IV 6×6 Özel Operasyonlar Aracı, Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından kullanılmaktadır. PARS IV 6×6, özel operasyonlara yönelik olarak tasarlanmıştır ve El Yapımı Patlayıcılar’a karşı etkin koruma sağlar. Araçta bulunan SANCAK UKK sistemi sayesinde farklı silah tiplerinin kullanılabilme özelliği vardır.

PARS İZCİ 8×8

FNSS standında sergilenecek olan PARS İZCİ 8×8, NEFER 25mm Uzaktan Komutalı Kule ile birlikte görülebilir. PARS İZCİ 8×8, keşif ve iç güvenlik operasyonları için özel olarak tasarlanmış, yüksek hareket kabiliyeti ve üstün balistik ve mayın koruma sistemleriyle donatılan bir araçtır.

GÖLGE SÜVARİ

GÖLGE SÜVARİ, FNSS tarafından geliştirilen bir insansız kara aracıdır. GÖLGE SÜVARİ, farklı görevlerde kullanılabilecek ve paletli zırhlı kara araçlarına entegre edilebilecek bir otonom araçtır. Türkiye’nin ilk ağırlık sınıfı insansız kara araçlarından biri olan GÖLGE SÜVARİ, önemli bir teknolojik aşamada bulunmaktadır.

FNSS, İDEF2023 Fuarı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri ve müttefik ülkeler için özgün çözümler sunmaktadır. Geniş ürün yelpazesi ile FNSS, dünya çapında önemli bir kara araçları firması olarak konumunu korumaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.