FNSS, “Future Armoured Vehicles Power Systems” Konferansında Tecrübelerini Paylaşacak

26.09.2023
A+
A-
FNSS, “Future Armoured Vehicles Power Systems” Konferansında Tecrübelerini Paylaşacak

FNSS, Türkiye merkezli bir kara savunma sistemleri firmasıdır. Güvenilir, yenilikçi paletli ve tekerlekli zırhlı araçlar tasarlayıp üretmektedir. Bu başarısı sayesinde FNSS, alanında dünya liderleri arasında kabul edilmektedir.

Bu sektördeki deneyimleri ve başarılarıyla tanınan FNSS, Birleşik Krallık’ın Wokingham kentinde düzenlenecek olan “Future Armoured Vehicles Power Systems” konferansına katılacak. 27-28 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan konferans, zırhlı araçlara yönelik güç sistemlerindeki en son gelişmeleri tartışmak üzere kullanıcıları ve sektör liderlerini bir araya getirecektir.

Konferans programı kapsamında, FNSS E-Mobilite & İleri Tasarım Çözümleri Müdürü Varlık KILIÇ, “Paletli ve Tekerlekli Zırhlı Araçlar için Geleceğin Hareketlilik Çözümleri – Hibrit Elektrik / Tam Elektrikli Çözümler” başlıklı bir sunum gerçekleştirecektir. Bu sunumda KILIÇ, gelecekte zırhlı araçlar için mobilite çözümleri konusundaki zorluklar ve fırsatları ele alacak ve hibrit elektrik ile tam elektrik güç sistemleri arasındaki karşılaştırmaya odaklanacaktır.

Bu oturumda FNSS’nin geçmiş deneyimlerinden yola çıkılarak, elektrikli ve hibrit teknolojilerin zırhlı araçlara entegrasyonunun faydaları, performansı ve potansiyel hususlar hakkında bilgi verilecektir. FNSS, savunma sanayine yönelik daha sürdürülebilir ve verimli çözümler yaratmak amacıyla elektrik ve hibrit teknolojilerini güçlendirmeye devam etmektedir.

KILIÇ yaptığı açıklamada, “FNSS olarak bu alandaki öngörülerimizi ve uzmanlığımızı paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sektörümüz teknoloji ve sürdürülebilir çözümlerde ilerlemeye devam ederken, zırhlı araçlar alanında hibrit ve tam elektrikli sistemlerin potansiyelini keşfetmenin hayati önem taşıdığına inanıyoruz. Çalışmalarımızın bu alanda katma değer sağlayacağına ve daha fazla yeniliğe ilham vereceğine inanıyoruz.” dedi.

FNSS, gelecekte üretilebilecek olan paletli platformlar ve talep edilmesi durumunda dünya genelinde paletli araçlara entegre edilebilecek benzersiz bir hibrit güç grubu çözümü geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, FNSS HİBRİT Güç Paketi geliştirme projesi 2021 yılında başlamış olup, KAPLAN HİBRİT aracı Temmuz 2023’te IDEF 2023 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda tanıtılmıştır.

FNSS, bu projede kendi ürün gamındaki paletli platformlara ek olarak dünya genelinde talep gören paletli araçlara da entegre edilebilecek bir hibrit güç grubu çözümü geliştirmeyi hedeflemektedir. Projenin devam eden doğrulama testlerinin 2023 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Bu konferansta FNSS, zırhlı araçlardaki güç gruplarının geleceği konusunda süregelen tartışmalara katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. FNSS’nin bilgi paylaşımıyla birlikte, sektördeki gelişmelere katkıda bulunarak savunma sanayine daha sürdürülebilir ve verimli çözümler sunmayı hedeflemektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.