Geleceğin Bilim İnsanları Milli Savunma Bakanlığı’nda Buluştu

21.10.2023
A+
A-
Geleceğin Bilim İnsanları Milli Savunma Bakanlığı’nda Buluştu

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Şırnak ve Hakkâri’de kendi imkanlarıyla teknolojiye dayalı projeler geliştiren ve bunlarda başarı elde eden gençlerle Milli Savunma Bakanlığı’nda bir araya geldi.

Bakan Güler, gençlerin yaptıkları projeleri ilgiyle dinledi ve onların hayata geçirecekleri projelerin Türkiye’nin ve milletin geleceği için büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. “Sizler geleceğin bilim insanlarısınız.” dedi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, devletin teknoloji projelerinde gençlere destek olduğunu hatırlatarak gençlerle gurur duyduğunu belirtti.

Şırnak ve Hakkâri’den gelen gençler, bakanın kabulünden dolayı teşekkürlerini iletti ve projelerini daha da geliştirme ve başarıya ulaşma konusundaki heyecanlarını paylaştı.

Kabulde, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay ve Alpaslan Kavaklıoğlu da yer aldı ve gençlerle yakından ilgilendiler.

Bu önemli buluşma ve gençlerin başarıları, geleceğin bilim insanları ve teknoloji uzmanları için ilham kaynağı oluşturdu.

Haberin videosunu izleyebilirsiniz

Own Sentence:

Yaşar Güler, gençlere teknoloji projelerinde devlet desteği olduğunu hatırlattı ve gençlerin çalışmalarını teşvik etti. Bakan Yardımcıları Şuay Alpay ve Alpaslan Kavaklıoğlu da gençlerin projelerine büyük ilgi gösterdiler. Bu tür etkinlikler gençleri teşvik etmek ve geleceğe yönelik umut vermek için önemlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.