Jandarma Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar?

05.05.2019
A+
A-
Jandarma Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) her rütbeli personelin maaşı değişiktir ve jandarma uzman erbaş maaşları ne kadar denildiğinde, her yıl belli oranda artığını söylemek mümkündür. Jandarma uzman erbaş maaşları, devlet memurlarına yılda iki kez verilen zamlarla birlikte değişmektedir. Jandarma uzman erbaşların maaşları, görev yaptığı bölgeye göre değişmektedir. Özellikle terör bölgesinde görev yapan uzman erbaşlar, diğer bölgelerde görevli uzman erbaşlardan daha yüksek maaş almaktadır. Bu maaş, görev tazminatı ile yükselmektedir. Uzman erbaşlar kendi içlerinde de sınıflara ayrılmaktadır. Uzman onbaşılar ve uzman çavuşların yanı sıra kimi uzman erbaşlar asayiş, kimisi de JÖH olarak adlandırılmaktadır. Sınıf ve rütbe farklılıklarından dolayı maaşlar da farklı olmaktadır.

Jandarma Uzman Erbaşların Maaşları Standart mı?

Jandarma uzman erbaşların tamamı aynı maaşı almamaktadır. Yeni uzman olanla kıdemli uzman erbaşın maaşı arasında fark varken, uzman onbaşı ve uzman çavuşlar da rütbe nedeniyle farklı maaş almaktadır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı, her yıl uzman erbaş alımı için duyuru yapmaktadır. Bu mesleğe başlayanların maaşlarına yılda iki kez artış yapılmaktadır. Artış oranı, memur maaşları ile aynıdır. Türkiye’de görevi çok sayıda uzman erbaş vardır ancak bunların maaş bilgilerine bakıldığında, standart bir ödemenin olmadığı görülmektedir. Bunun nedeni, maaşların görev yapılan bölgeye göre değişmesidir. Uzman erbaşların maaşlarında bir alt sınır vardır. Jandarma uzman erbaş maaşları ne kadar denildiğinde özellikle terör bölgelerinde görev yapan uzman erbaşların normal bölgelerde görev yapan astsubaylardan daha yüksek maaş alabildiği de bilinmelidir.

Jandarma Uzman Erbaşların Maaşı Neye Göre Belirlenir?

Jandarma uzman erbaşların maaşları memur katsayısına göre belirlenmektedir. Kişinin evli olup olmadığı, çocuğunun bulunup bulunmadığına göre de maaş farkı olmaktadır. Evli olanlar bekar uzman erbaşlardan bir miktar daha yüksek maaş almaktadır. Evli ve çocuklu olan uzman erbaşların maaşı ise daha yüksektir. Jandarma uzman erbaş maaşları ne kadar denildiğinde 2019 yıl için 2 bin 500 lira ile 5 bin lira arasında değiştiğini söylemek mümkündür. Ancak bazı durumlarda maaşın 6 bin liraya çıkması söz konusudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.