Kışlık Asker Malzemeleri Nelerdir ?

01.10.2019
A+
A-
Kışlık Asker Malzemeleri Nelerdir ?

Kışlık Asker Malzemeleri Nelerdir ?

Askerlik yapacak olan kişilerin, en çok merak ettiği sorulardan biri asker malzemeleri nelerdir sorusudur. Bunun yanında mevsimlere göre askerlik dönemleri vardır. Kış dönemine denk gelen kişiler, kışlık asker malzemeleri nelerdir bunları merak etmektedir. Askerlik yapacağınız yerin iklim şartları çok önemlidir. Bu malzemeler bedelli askerlik veya uzun dönem askerlik için kullanılabilir.

Askere Giderken Alınması Gereken Kışlık Malzemeler Nelerdir ?

Bu konuda en önemli noktalardan biri, alacağınız malzemelerin yedeğidir. Mutlaka aldığınız yer malzemeden birkaç adet yedek bulundurmanız yararınıza olacaktır. Şimdi kışlık malzemelerin listesine geçebiliriz.

1 – Polar Eldiven ve Boyunluk

Askeriye tarafından verilen eldivenler zaman içerisinde yıpranmaktadır. Bu yüzden soğuk iklim koşulları altında askerlik yapacak olan kişilerin polar eldiven alması daha sağlıklı olacaktır. Bununla birlikte ellerinizin çatlamasını önlersiniz. Askerlik süresi boyunca rahat edebilmek için polar boyunluk almanız gerekmektedir. Soğuk iklim şartlarında özellikle sert rüzgar esintilerinden sizleri koruyacaktır.

2 – Yün Çorap

Yün çorap, diğer malzemeler gibi askeriye tarafından verilmektedir fakat yedeğini mutlaka almanız gerekmektedir. Hem sağlık açısından hem de geç kuruduğu için yedek bir yün çorap size fayda sağlayacaktır.

3 – Krem

Soğuk iklim koşullarında askerlik yapanların en çok şikayetçi olduğu konu, ellerinde oluşan çatlaklardır. Buna karşı önlem almak için yapmanız gereken bir adet yağlı krem almaktır.

4 – Termal İçlik

Bu da askeriye tarafından verilmektedir fakat askeriye tarafından verilen termal içliğin malzemesi yündür. Hem bazı kişileri rahatsız ettiği hem de yıkadıktan sonra geç kuruması yüzünden bir adet termal içlik takımı almanız daha iyi olacaktır.

5 – Polar Bere

Polar eldiven ve polar boyunluğun yanında mutlaka polar bere bulundurmalıdır. Askeriye tarafından verilen polar bere pek kaliteli olmamaktadır. Bunun yanında sürekli değişmeniz gerekeceği için mutlaka birkaç adet yedek polar bere almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.