NUROL NMS-L 4×4, UNIROBOTICS ve AEI Silah Kuleleriyle Daha Güçlü Hale Geliyor

24.09.2023
A+
A-
NUROL NMS-L 4×4, UNIROBOTICS ve AEI Silah Kuleleriyle Daha Güçlü Hale Geliyor

NUROL Makina, IDEF 2023 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı sırasında hafif zırhlı araç NMS 4×4’ünü tanıtarak büyük bir ilgi görmüştü. Şimdi ise Londra’da düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı DSEI 2023’te, Türk firmaları arasında önemli bir iş birliği gerçekleşti.

İş birliği, CANiK Grup Şirketlerinden UNIROBOTICS ve Birleşik Krallık merkezli AEI Systems arasında yapılan anlaşma doğrultusunda gerçekleştirildi. Bu anlaşmaya ilişkin bir imza töreni düzenlendi ve iki firma arasında İyi Niyet Anlaşması imzalandı.

İmza törenine, AEI Systems adına Simon Angel, UNIROBOTICS adına Ömür Baç ve Nurol Makina adına Engin Aykol katıldı. Bu anlaşma sayesinde, AEI Systems tarafından üretilen silahlar ile UNIROBOTICS’in milli uzaktan komutalı stabilize silah kuleleri (UKSS), Nurol Makina’nın hafif zırhlı aracı NMS-L 4X4 üzerinde entegre edilecek.

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, imzalanan İyi Niyet Anlaşması hakkında şunları söyledi: “CANiK olarak, Birleşik Krallık merkezli AEI Systems ile yaptığımız iş birliği sayesinde orta kalibre top üretiminde Türkiye ve İngiltere’nin dünya çapında söz sahibi olmasına katkıda bulunduğumuz için gurur duyuyoruz. Şimdi ise Türkiye’nin savunma sanayisinde köklü şirketleri bir araya getirerek güçlerimizi birleştiriyoruz. Nurol Makina ile birlikte gelecekte daha büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.